Bitcoin Sert Bir Düşüşe Doğru Mu Gidiyor? Ünlü Analistler Son Verileri Paylaştı!

BTC son 24 saatlik süre içinde %6 oranında değer kaybına şahit oldu. Kripto para birimi bir önceki gün Tesla’nın BTC satın alım haberi ile artışa geçmişti. Ancak yükselişini yeni güne yansıtamadı.

Bitcoin Sert Bir Düşüşe Doğru Mu Gidiyor? Ünlü Analistler Son Verileri Paylaştı!

Tesla’nın BTC satın aldığı haberiyle yükselişe sahne olan BTC, yeni verilere göre ATH’sini 48.030 dolarda oluşturmuştu. Ancak 11 Şubat sabah saatlerinde bu yükselişi devam ettiremedi. Lider kripto para birimi BTC, son 24 saatlik dilim içinde %6 son 1 saat içinde ise %2 değer kaybı yaşadı. Bitcoin sabah saatlerinde 44.793 dolar değerinden işlem görüyor.

Yeni Pozisyonlar Ne Zaman Açılmalı?

BTC’nin bu düşüşü bazı analistler tarafından sağlıklı bir düzeltme hareketi olarak görülüyor. Yatırımcıların bir bölümü ise ani bir yükseliş ardından seri şekilde gelen bu düşüş ile paniğe kapıldılar. Yerli analistlerimiz arasında olan Bozok Coin ise BTC’nin güncel fiyat hareketlerini yorumladı. Yorum kapsamında ‘’BTC için en yüksek 48.200 dolar değerini gördük. Şu anda 44.000 içindeyiz. 42.000 seviyesinde bir tutunma gerçekleşirse, yeni pozisyonlar açılabilir. Aksi takdirde 38 bin rakamını beklemeyi tercih ediyoruz.‘’ dedi.

Popüler analistlerden Nebraskan Gooner ise 2 saat kadar önce Bitcoin’in zayıf bir duruş sergilediğini ifade ederek,’’ BTC biraz zayıflık gösteriyor. Çok yakın bir sürede 46.200 doları geri kazanması gerekecek. Aksi halde bir sonraki destek noktası 44.000 dolarlık alana geri dönmesine neden olacak. Şu anda ilginç hareketler gündemde. 1.337 Fib’de yeni gelişen yüksek red ile parabol sorunu görünüyor.’’ dedi.

Yükseliş Hangi Fiyatta Gerçekleşir?

Kripto para piyasası analistleri aynı zamanda dün boğaların koşuya devam ettiğini ve BTC’nin bu yüzden 48.000 dolar seviyesini test edebildiğini aktardılar. Hemen ardından 45.200 dolara doğru yaşanan gerileme ile alıcılar durumu sürdürmek için büyümeye çalışsalar da düşüşü engelleyemediler. Günün sonunda 48.000 dolar rakamının üstüne bir çıkış gözlemlenmezken bu gün fiyat 44.793 dolar seviyesine geriledi. 

BTC paritesinin ise bugün direncin üstesinden gelebilirse 47.000 dolar seviyesine ulaşmak için hareket edeceği ve yatırımcıların yarattığı 50 bin dolarlık psikolojik seviyeye ulaşmaya çalışacağı belirtildi. Şuanda boğaların çekilmesine bağlı olarak ise 50 bin dolar rekor rakam değerinin uzak olduğu belirtildi. Analist Deep Blue ise BTC’nin 47.000 dolar seviyesine yaklaşması halinde 47.200 dolar noktasına rahat bir yükselişle yatırımcının panik havansı kaldırabileceğini belirtti. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@