Bitcoin'deki Yüzde 10'luk Düşüş Uzun Vadede BTC Yatırımlarını Arttırdı

Ünlü analiz şirketi Santiment GlassNode verileri ile Bitcoin’de son üç haftada yüzde 10’luk bir azalma yaşandığını ortaya koydu. Düşüşe rağmen uzun vadede yatırımları artan BTC’nin son haftalarda en az 100.000 dolar değerinden 23.500 transfer gerçekleştirdiğini açıkladı.

Bitcoin'deki Yüzde 10'luk Düşüş Uzun Vadede BTC Yatırımlarını Arttırdı

Ünlü analiz şirketi Santiment’in GlassNode verileri değerlendirildiğinde yüzde 10’luk azalmanın görüldüğü dönemde Bitcoin balinaları olarak adlandırılan Hedge Funds gibi kurumların dikkat çekici şekilde önem kazandığı gözler önüne serildi.Yatırımcıların dipten satın alma mantığı doğrultusunda düşüş yaşayan Bitcoin’de uzun vadede yatırım yaptıklarını ve son üç haftalık dönemde her biri 100.000 dolar değerinde toplam 23.478 transfere neden oldukları veriler ile ortaya koyuldu. Bitcoin üzerinde görülen yüzde 10’luk düzeltmenin Bitcoin’in60.000 seviyesinden 56.000 seviyesine inmesi ile yaşandığı da veriler arasında yer aldı. Bitcoin’deki düşüşe rağmen arzın likit olmayan BTC tarafından hala yüksek olduğu belirlendi.Bitcoin Stoğu Grafikten OkunduBitcoin’de son üç haftada yüzde 10’luk bir azalma yaşandığını GlassNode tarafından ortaya koyuldu. Yaşanan düşüşe rağmen uzun vadede yatırımları artan BTC’nin son haftalarda toplam 23.478 transfer işleminin gerçekleştiği dikkat çekerken kripto borsasında hafta sonu yaşanan alım ve satımların Bitcoin yatırımları üzerinde etkili olduğu vurgulandı.

Kripto borsası Gemini’de hafta sonu 18.000 BTC’nin üzerinde satış yapıldığına dikkat çekilirken kripto borsası veri sağlayıcı CryptoQuant bu işlemin BlocFi’den yapıldığını açıkladı. GlassNode ise bu işlemin Gemini’de dahili bir işlem olduğunu belirterek CryptoQuant’ın iddiasına katılmadı.Likit Olmayan BTC Arzı Büyümeye Devam EttiAraştırmacı gazeteci Colin Qu, GlassNode verilerini paylaşılan grafiği dikkate alarak yorumladı. Söz konusu grafikte uzun dönemde yatırımcıların Bitcoin stokladığını ve kriptolarını soğuk cüzdanlarda taşıdıklarına dikkat çekti. Yüzde 10’luk düşüş sonrası uzun vadeli yatırımların artışına değinen Qu, düşüşe rağmen likit olmayan BTC arzından artış yaşandığını söyledi. Grafiği dikkate alarak yorum yapan Qu, pazartesi günü 60.000 dolardan 56.000 seviyesi arasında yaşanan yüzde 10’luk iyileşme sonrası yatırımcıların BTC aldıklarını belirtti. BTC satın alınması ile likit olmayan BTC arzının büyümeye devam ettiği belirlendi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@