Bitcoin 12 Şubat’ta Rekorunu Kırdı! Bitcoin Yükselemeye Devam Edecek Mi?

BTC bugün hedefini 50 bin dolar düzeyine ayarladı. Boğalar hamlelerini yapmaya başlarken Bitcoin fiyatları da 48.228 dolarlık yeni zirvesine yerleşti. BTC cephesinde yükseliş hakim oldu.

Bitcoin 12 Şubat’ta Rekorunu Kırdı! Bitcoin Yükselemeye Devam Edecek Mi?

Analistler yakın dönem içinde Bitcoin trendinde neler yaşacağının büyük ölçüde boğaların davranışlarına göre şekilleneceğini belirttiler. BTC için ortaya çıkacak olumsuz durumun ise fiyatı 40 bin dolar seviyesine çekebileceği belirtiliyor.

Bitcoin İçin Olası Senaryolar

Analistlerin bir kısmı bu sabah yaptıkları paylaşımlarda gün içinde BTC’nin 60 bin dolara hareket etmesini beklediklerini ifade ettiler. BTC’nin 50 bin doların üstüne çıkması durumunda ise rekor bir fiyat seviyesine doğru yükselişin devam edeceği öngörülüyor. BTC’nin 45 bin dolara çekileceği bir senaryonun gerçekleşmesi halinde ise tüm gün piyasaya hakim olacak ciddi bir dalgalanmanın açığa çıkabileceği belirtildi.

BTC kripto para piyasasında son günler içinde hızlı bir yükseliş yakaladı. Satıcılar ise piyasa üzerinde bir kontrol sağlayamadılar. Birkaç yoğun satış işleminin gerçekleşmesi ardından, katalizörler artış trendinin devamına yardımcı oluyorlar. Bu kapsamda BTC fiyatları geçen haftalarda yaşadığı düşüşe rağmen toparlayarak, yükselişe girdi.

BTC Fiyatında Yükselişi Tettikleyenler

Diğer yandan BNY Mello’nun BTC saklama hizmeti sunacağı yönünde çıkan haberler, BTC’nin artış gücünü tekrar toplaması için gerekli yankıyı uyandırdı. Tesla haberleri ortaya çıkan bu yükseliş ivmesini hızlandırdı. Tüm yaşananlar ardından 12 Şubat sabahı BTC 47.228 ABD doları fiyatına ulaştı.

Bu fiyat ile 48 bin dolar düzeyine en yakın noktalara ulaşan BTC, dün kayda geçen 44 bin dolarlık seviyesi ardından dikkat çeken yükselişi ile gözünü tepe bir fiyata dikti. BTC’de her düşüş ardından agrasif bir satın alma tablosunun yaşanması ise dikkat çekiyor. Diğer taraftan analistler bu durumun boğaların piyasayı hala ellerinde tuttuklarını gösteren bir hareket olduğunu, BTC için olumlu seyrin buna bağlı gelişeceğini belirtiyorlar. 

BTC İçin 60 bin Dolar Hedefi Gündemde!

Analistler bu eğilimin devam etmesi halinde BTC’nin yakın dönemde bir yükseliş içine daha gireceğini ifade ettiler. Bu sabah açıklama yapan belirli analist kesimi, BTC’nin birkaç gün içinde 50 bin dolar seviyesine çıkması ardından 60 bin dolara hızlı bir yükseliş yaşacağını duyurdular. Bu kapsamda 50 bin dolar seviyesinin kırılması gerektiğini belirttiler. Ardından ise büyük bir düzelme gerçekleşecek dendi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@