Bitcoin 110.000 Dolar’a Yükselebilir Mi? Analistler Bitcoin’in Rekor Fiyat Değerini Açıkladı!

Analistler mevcut boğa piyasası sayesinde Bitcoin fiyatının 110.000 dolar seviyesine ulaşabileceğini ifade ettiler. Glassnode’un kurucu ortağı Rafael Schultze-Kraft artışa yönelik açıklama yaptı.

Bitcoin 110.000 Dolar’a Yükselebilir Mi? Analistler Bitcoin’in Rekor Fiyat Değerini Açıkladı!

Zincir üstü veri kaynağı Glassnode’un kurucu ortağı olan Rafael Schultze, 12 Şubat’ta Twitter üzerinden yaptığı değerlendirmede BTC’nin %135’lik artış olasılığından bahsetti. 2017 senesinde ortaya çıkan boğa piyasasına benzer bir yapının tekrar meydana geldiğini savunan analist, BTC’nin o tarihlerde 8.500 dolardan işlem gördüğünü belirtti. Verilere göre piyasanın benzer tepkiyi vermesi halinde BTC’nin 110.000 dolar olabileceğini belirtti.

100 Bin Dolar Fiyat Neden Oluşacak?

Analistlere göre boğa piyasasında BTC fiyatının 8.500 dolar civarında olduğu 2017 senesinde  ‘’ Marketcap to Thermocap’’ göstergesi cari dönem ile aynı seviyede hesaplanmıştı. O sene BTC fiyatı hızlı şekilde artış trendine girerek, %135 değer kazanmıştı. Şuan benzer bir tablonun BTC için tekrar yaşandığı, bu kapsamda ise BTC fiyatının 110.000 dolara ulaşabileceği belirtildi.

Marketcap’ten Thermocap metriği, BTC piyasa hacminin madencilerin toplam kazançlarının dolar cinsinden değerine bölünmesi ile hesaplanıyor. Thermocap ismi verilen bu gelir ise kazancın günlük değerinin dolar cinsinden toplamı olarak biliniyor. Hesaplanan değerler arttıkça BTC fiyatının da olması gerekenin çok üstünde bir rakama ulaşacağı tahmin ediliyor. Analistler bu hafta için yaptıkları hesaplama sonunda ise BTC için ilerleyen dönemde rekor fiyat beklentisi içine girdiler.

Thermocap Veriler Birebir Uyumlu!

BTC fiyatının 8.500 dolar ve ‘’Marketcap to Thermecap’’ göstergesinin şuandaki seviyede olduğu geçmiş bir boğa piyasası içinde ise BTC %135 değer kazanımı yaşamıştı. Analistler birebir aynı şekilde ortaya çıkan hesaplamanın o günkü gibi %135 yükselişi gündeme getirmesi halinde BTC fiyatının yeni günlerde 110.000 dolar olacağını ön görüyorlar.

Diğer yandan hisse senedi akış modelinin ilerleticisi PlanB, BTC fiyatın 288.000 dolar seviyesine doğru ilerlediğini paylaşmış, yeni açıklamasında ise bu paylaşıma yönelik tahminlerinin hala değişmediğini açıklamıştı. BTC cephesinde, BTC fiyatı 12 Şubat itibari ile 47,565 dolardan işlem görüyordu. 13 Şubat sabahı ise 47.843 dolar fiyat değeriyle yükselişe devam ediyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@