Binance LaunchPad Nedir, Nasıl Kullanılır?

Binance LaunchPad projesi,  Blockchain dahilindeki projelerin kendileri için fon toplamalarının kolaylaşmasını amaçlayan bir projedir. Küçük veya kripto para borsasına yeni giren şirketler, oluşturdukları projelerle hem kendilerini tanıtma imkanı bulur hem de yatırımcılardan fon toplayarak kendilerini geliştirme yönünde adımlar atarlar.

Binance LaunchPad Nedir, Nasıl Kullanılır?

Binance LaunchPad’in çalışmaları 2019 yılında başlatılmıştır ve her ay farklı bir token projesini tanıtmak üzere planlanmıştır. Blockchain platformu içinde bulunan yaklaşık 10 milyon şirkete sunulmak üzere hazırlıkları başlatılmıştır. 

Binance LauchPad Nasıl Kullanılır? 

LaunchPad projesine katılım sağlanması, öncelikle kişilerin projeye dahil olmaları için en az 50 BNB yani Binance Coin’e sahip olmaları gerekir. Eğer bugüne kadar yapılmadıysa, bu işlem için hesapların kimlik onaylarının da alınması istenir. Binance Launchpad’e olan yoğun ilgi nedeniyle hesaplara bu projede yer alabilmeleri için çekiliş düzenlenir. Her çekiliş için profillere bir bilet tanımlanır ve her çekilişin kuralı birbirinden farklıdır, çekiliş katılımı sırasında açıklanır. Bir hesap kendisi için en fazla 10 bilet alabilir. Biletlerin onaylı profillere tanımlanması ardından, kişiler “claim” denen bilet onayını vermek zorundadır. Daha sonra çekiliş yapılır ve bilet tutarları kişilerin hesaplarından otomatik olarak düşer. 

Binance LauchPad Tokenları Nelerdir? 

LauncPad platformundaki ilk token, Bittorent şirketinin token’ı olan BTt Coin’dir. İkinci proje ise bir blockchain ağı olan Fetch. Al’dır. Binance şirketi, yaptığı açıklamada sistem içinde yapılan işlemlerin insan müdahalesi olmadan gerçekleştiği ve yapay zekayla işlem gördüğünü belirtmiştir. Henüz hazırlık aşamasında bir proje olması nedeniyle Binance LaunchPad’in konaklama, taşımacılık ve diğer konularla ilgili takındığı tutumlar açıklanmamıştır. 

Binance LauchPad Projesinin İçeriği Nasıldır?  

Binance LauchPad’in özellikleri, şöyle belirlenmiştir: 

•    Dünya çapında 29 ülke ve vatandaşları bu sisteme erişemez, token alamaz veya satamaz. 
•    Şu an bilinen kadarıyla Binance LaunchPad içinde yapılan tüm işlemler BNB kripto parası dışında başka bir birimle işlem göremez. Ancak bu durumu temellendiren bir durum olmadığı için sonraki projeler için değiştirilme ihtimali vardır.  
•    Biletler için verilen bir “Claim” süresi var ve bu süre geçirilirse bilet hakkı kaybedilir. 
•    Sadece kişisel onayları alınmış hesaplarla işlem yapılabilir. 
•    Projelere katılım ücreti olarak belirlenmiş 50 BNB tutarı sabitlenmemiştir, her proje için farklı tutarlar istenebilir. Bu tutarlar, projenin içeriğine, destekçilerine veya sahibine göre değişiklik gösterebilir. 

Binance LauchPad Projesinin Amacı Nedir? 

LaunchPad’in asıl amacı, kendini geliştirmek için çaba içinde olan şirket ve projelerine destek olarak benimsene oranını yükseltmektir. Kripto para borsasında daha önce bulunmayan kişilerin fon oluşturmaları istenir. Bu fonla da kendi reklamlarını yapabilirler, başka şirketlerin projelerine katılabilirler veya başkalarına destek olabilirler. 

Binance LauchPad’in Süreci Nasıl İşler? 

Binance LauchPad’e dahil olunması ardından şu adımlar gerçekleşir: 

•    Her gün hesaplarda tutulan BNB miktarları kayıt altında tutulur. Para girişi, çıkışı ve diğer işlemler kaydedilir. 
•    Bu işlem 9 gün boyunca tekrar edilir ve sonunda 9 günlük ortalama BNB miktarı tespit edilir. 
•    Kişilerin hesaplarında olan BNB miktarları ne kadar fazlaysa kişiye o kadar fazla çekiliş hakkı verilir. Eğer 9 günün sonunda kişinin hesabında 500 BNB ve üzeri coin varsa, 10 çekiliş hakkı elde edebilir. 
•    Çekilişin kazanılması ardından kazanılan biletlere onay verilerek hesaba tanımlama sağlanır. Binance LaunchPad dahilinde “Claim” edilmeyen yani onaylanmayan biletlerin çekiliş hakları diğer kullanıcılara devredilir. 
•    Bütün işlemlerin tamamlanması ardından kişiler açılan projeleri inceleyerek istedikleri yatırımı yapabilirler. Ancak, projelerin yatırım ve ortaklığı konusunda da hesaplardaki BNB miktarı önemlidir. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@