Benzin Motorin Litresine Zam! İstanbul ve Ankara'da Fiyat Tarifesi

Akaryakıt fiyatlarına zam yapıldı. Benzin ve motorin litre fiyatları değişirken ilan edilen zam tutarı pompa fiyatlarına yansıdı. İşte akaryakıt zammına ilişkin tüm ayrıntılar.

Benzin Motorin Litresine Zam! İstanbul ve Ankara'da Fiyat Tarifesi

Akaryakıt fiyatlarına tam kapanma sürecinden önce ki dönemde tavan fiyat uygulamasına geçilmişti. Tavan fiyat uygulaması ile akaryakıt fiyatları indirimli olarak satıştaydı. Benzin ve motorinde tavan fiyat uygulamasının sona ermesinin ardından yeni ücret tarifeleri yayımlandı. 

BENZİN VE MOTORİN FİYATLARINA ZAM

Enerji Piyasası Denetleme Kurulu (EPDK) tarafından Mart ayının ortalarında alınan karar ile Türkiye'de akaryakıtta tavan fiyat uygulaması başlamıştı.

18 Mart tarihinden itibaren uygulanan tavan fiyat uygulaması Mayıs ayının 18'inde sona erdi. Akaryakıtta tavan fiyat uygulamasının kaldırılmasıyla birlikte eski fiyat tarifdesine dönüldü. Fiyat tarifesi değişikliği ile hem benzin hemde motorin litre fiyatlarında artış oldu. 

Yeni dönemde uygulanacak olan fiyat tarifesi ve benzin, motorin zam oranları şöyle oldu.

Benzin litre fiyatlarına yapılan zam tutarı 10 kuruş. 

Motorin litre fyatlarına yapılan zam tutarı 10 kuruş. 

ANKARA VE İSTANBUL'DA ZAMLI AKARYAKIT FİYATLARI

Tavan fiyat uygulamasının sona ermesinin ardından İstanbul ve Ankara'da zamlı ücret fiyat tarifesi şöyle şekillendi. 

İstanbul'da benzin fiyatı 7.20 TL olurken Ankara'da bir litre benzin 7.25 TL seviyesine çıktı. Motorin litre fiyatlarında yaşanan değişim ise şöyle oldu. Bir litre motorin Ankara'da 6.60 TL olurken İstanbul'da bu rakam 6.65 TL

40 KURUŞLUK İNDİRİME NEDEN OLMUŞTU

Tavan fiyat uygulamasının ilk işlem konduğu dönemde akaryakıt fiyatlarında çok önemli indirimler olmuştu. İş bazlı değişen fiyat değişimlerinde ortalama 20 kuruşluk indirim olmuştu. Bu rakam bazı şehirlerde 17 kuruş, bazı şehirlerde 40 kuruş olarak uygılandı. 

Yorumlar (1)
murat aktaş 4 hafta önce
şom ağzımı açmasaydım iyiydi
dün dedimki arkadaşa
hayret benzine aylardır zam gelmiyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@