Belediyeden 65 Bin TL'ye Satılık 2007 Model Resmi 2. El Araç

Gümüşhane ili Öbektaş Belediye Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile kendisine ait olan bir satışı için ihale düzenleyeceğini duyurdu. Tek bir araç satışı yapacak olan belediye ihale muhammen bedelini 65 bin TL olarak açıkladı.

Belediyeden 65 Bin TL'ye Satılık 2007 Model Resmi 2. El Araç

Belediyelerin araç satış ihale ilanları ile daha uygun fiyatlara araç almak mümkün. Belediye başkanlıkları yayımladıkları ihale ilanları ile kendilerine ait olan araçların satışını yapacaklarını ve satışların açık artırma ile olacağını duyuruyorlar. 

Açık artırmaya başvuruların az olması durumunda ilk teklif fiyatına satışlar gerçekleşir. Bu tür durumlarda ise araçlar piyasada talep edilen tutarlardan daha düşük bir fiyata alınabilir. 

BELEDİYEDEN ARAÇ SATIŞ İLANI

Belediyelerin satışa çıkardığı araçlar, aracın durumuna göre ilan edilir. Hasarlı araç satışı, ekonomik ömrünü doldurmuş araç sayışı yada hasarsız araç satışı. 

Son yayımlanan Gümüşhane ili Öbektaş Belediye Başkanlığı ihale ilanında hasarsız araç satışı yapılacağı duyuruldu. Belediye başkanlığı araç satışlarına dair açıklamasında "Mülkiyeti Belediyemize ait KDV Dahil  muhammen bedeli, geçici teminatı, markası, modeli, ihale günü ve saati yazılı çalışır durumda  araç 2886 Sayılı devlet ihale kanununun 45.maddesi uyarınca açık teklif artırma usulü ile satılacaktır." bilgisini kamuoyu ile paylaştı. 

Araç Özellikleri

Satışa çıkarılan araç 2007 Model KIA Sportage marka. Aracın hasar durumuna dair belediye başkanlığının ilk duyurusunda bilgi verilmezken araca dari tüm ayrıntılar belediyenin ihale biriminden öğrenilebilecek. Araç için ilk muhammen bedel 65.000 TL olarak açıklandı. 

İHALE SÜRECİ VE İŞLEMLER

Söz konusu araç satışı için ihale işlemleri 26 Mayıs tarihinde düzenlenecek. Saat 14.00'te düzenlenecek ihale Öbektaş  Belediye Başkanlığı Toplantı Salonunda yapılacak. İhaleye katılım göstermek isteyenler ise ilan edilen ihale tarihinden önce başvurularını yapacaklar. 

Başvuru işlemleri "a-İkametgâh belgesi b-Nüfus cüzdanı fotokopisi veya onaylı Nüfus cüzdanı örneği c-Noter Tasdikli imza sirküsü d- Geçici Teminatın belediyemize yatırıldığına dair makbuz e-İhaleye vekâleten katılıyor ise Noter tasdikli vekâletname ve imza sirküsü" evraklarının derlenmesi ile yapılacak. İhaleye dair şartname ise her gün mesai saatleri içerisinde Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Biriminde alınabilir. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@