Bebekler İçin Ayda 60, Yılda 720 Dolar Harcanıyor

Her yıl 1.4 milyon bebeğin dünyaya geldiği Türkiye, Avrupa’nın en yüksek doğum oranına sahip ülkesi konumunda. 0

Haberler 11.12.2015, 13:06
Bebekler İçin Ayda 60, Yılda 720 Dolar Harcanıyor

ANKARA(ANKA) - Her yıl 1.4 milyon bebeğin dünyaya geldiği Türkiye, Avrupa’nın en yüksek doğum oranına sahip ülkesi konumunda. 0-3 yaş arası bebek ve küçük çocuk sayısının 4,7 milyon, 0-5 yaş arası çocuk sayısının da 7 milyon olması Türkiye’yi yeni pazarlar arayan ulusal ve uluslararası firmaların ilgi odağı konumuna taşıyor. Son dönemde üç çocuk ve üzerinin devlet politikası ile desteklenmesi sayesinde bebek ve çocuk perakende pazarı 6 kat büyüdü.

Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı CBME Türkiye’nin 30 yıldır sektörün büyümesine hizmet ettiğini belirten UBM ICC Genel Müdürü Erdal Baykara, “Yapılan araştırmalar Türkiye’de ailelerin 2 yaşına kadar bebekleri için ayda ortalama 60, yılda ise 720 dolar harcama yaptığını gösteriyor. Bebek başına harcama tutarlarının dünya ortalamasının altında olması, bilinç düzeyinin yükselmesi, anne babaların çocuklarını daha güvenli ve sağlıklı şekilde yetiştirme istekleri yerli ve yabancı şirketleri pazara çekiyor” dedi.

Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı CBME Türkiye’nin her yıl sektör için 60 milyar dolar iş hacmi yarattığına dikkat çeken Erdal Baykara, “Avrupa’dan Asya’ya, Ortadoğu’dan Kuzey Afrika’ya uzanan bir coğrafyada 1,5 milyarlık geniş çapta bir müşteri kitlesine hitap ediyoruz. Bu yıl 13-17 Ocak 2016 tarihleri arasında “Hayata Güvenle Başlamak” ana teması ile İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo Center’da düzenlediğimiz CBME Türkiye’de 37 bin m2 alanda 750 marka ve 370 firmanın yer almasını bekliyoruz. Ziyaretçi profili de CBME Türkiye’yi öne çıkaran önemli bir faktör. Hedefimiz 100 farklı ülkeden 14 bin ziyaretçi. Ayrıca, katılımcılarımıza hem kurumsal hem de perakende alanda kendilerini temsil etme fırsatı sunuyoruz. Böylelikle annelerimiz de çocuklarının sağlığı ve güvenliği için geliştirilen tüm ürün yelpazesine CBME Türkiye ile ulaşabiliyorlar” dedi.

Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı CBME Türkiye, bebek ve çocuk hazır giyimi, aksesuar, mobilya, ev tekstili ve bebek arabası, puset, biberon gibi araç gereç gruplarını, 13-17 Ocak 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo Center’da 5 gün süreyle aynı çatı altında buluşturacak. Ayrıca, CBME Türkiye’nin 30. Yılı kapsamında perakende bölümde annelere özel söyleşiler, eğitimler, imza günleri gibi etkinlikler düzenlenecek.  (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@