Bayrama Az Kaldı! Zamlı İkramiyeler O Tarihte Dul, Yetim ve Emekli Hesaplarında

Emekli ikramiyeleri yeniden düzenlendi. Enflasyon oranlarında zam yapılan emekli ikramiyeleri Ramazan Bayramı öncesinde hesaplarda olacak. Emekliler dışında dul ve yetim maaşı alanlarda ikramiyelerini yeni tutar üzerinden alacaklar. İşte yeni zamlı emekli maaşı ödemelerine ilişkin ayrıntılar.

Bayrama Az Kaldı! Zamlı İkramiyeler O Tarihte Dul, Yetim ve Emekli Hesaplarında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu konuşmasında emekli ikramiyelerinde artış olacağını duyurdu. 

Emekli maaşı alan vatandaşların dışında dul ve yetim maaşı alanların da alacağı bayram ikramiyeleri enflasyon oranında zamlanacak. Zam oranlarına ilişkin son rakamlar ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. 

ZAMLI EMEKLİ İKRAMİYELERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Türkiye geneli milyonlarca emekli tam kapanma döneminde evinde kaldı. Bayram öncesi ekonomik olarak ihtiyaçları artan emeklilere bu dönemde ikramiyeler ek destek olacak. 2018 yılında ödenmeye başlanan ve o tarihten itibaren 1000 TL ödenen ikramiyeler 2021'de yükselecek. 

Zam oranlarına dair gelen açıklamalarda, ikramiyelerin enflasyon oranları oranında 100 TL'ye yakın bir artış olacak. Emekliler bayramdan önceki dönemde 1100 TL gibi ödeme alacaklar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ikramiye artış oranına dair açıklamasında "Bin artı enflasyon. Bu da büyük ihtimalle enflasyon 85 TL tutuyor ama onu 100 TL'ye tamamlayacağız. İnşallah 1100 TL olarak duyuracağız. Bunu da Meclis'e değil kararname ile göndereceğim. Vakit kaybetmeden bayrama yetiştirelim istiyorum." ifadelerini kullandı. 

Kim Ne Kadar İkramiye Alacak?

Emekli vatandaşlar doğrudan ikramiye tutarını alacaklar. Ödemeler 1100 TL olarak yapılacak. 

Dul ve yetim maaşı kapsamında ikramiye alanlar ise kesinti tutarına göre ikramiye alacaklar. 

Ne Zaman Ödenecek?

Emekli ikramiyeleri Ramazan Bayramı öncesinde hesaplarda olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da belirttiği gibi ödemeler için çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda 13 Mayıs tarihine denk gelen bayram öncesi ikramiyeler yatacak. Öne çıkan tarih ise Mayıs ayının ilk haftası.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@