Bayram İkramiyesini Çekecek Emekliler Dikkat! Banka Saatleri Değişti

SSK, Bağkur, Emekli Sandığından emekli olanlar, dul maaşı alanlar ve yetim aylığı ödemesi alanlar için ikramiye ödemeleri başladı. Gün içinde bankalardan ikramiye ödemesi alacak olan emekliler ve hak sahipleri için ise banka çalışma saatleri değişti.

Bayram İkramiyesini Çekecek Emekliler Dikkat! Banka Saatleri Değişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zam açıklamasının ardından 1100 TL olarak ödeneceği açıklanan emekli bayram ikramiyeleri hesaplara yatırılmaya başlandı. 

SSK SGK kapsamında 4A statüsünden emekli olan vatandaşlar ile Başkur 4B ile Emekli Sandığı 4C kapsamında emekli olanlar ikramiyelerini 6, 7 Mayıs tarihinden itibaren emekli maaşlarını aldıkları bankalardan alabilecekler. 

BANKALARIN ÇALIŞMA SAATLERİ DEĞİŞTİ

Emekli ikramiyelerine dair yapılacak ödemeler hakkında ilk bilgi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geldi. Çalışma Bakanlığı'nın web sitesinden de yayımlanan açıklamalarında Bakan Bilgin ödemeler hakkında emeklilere tüm detayları aktardı.

Emekli ikramiyeleri ödemelerinde SSK emeklilerinin 6 Mayıs’ta ödemelerini alabileceklerini açıklayan Bakan Bilgin, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerin ise ödemelerini 7 Mayıs tarihinde alacağını bildirdi. 

2021 yılı Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesi ödenecek olan bayram ikramiyeleri emeklilere 1100 TL olarak ödenecek. Dul maaşı veya yetim maaşı alanlara ise ödemeler hak sahipliği oranında ödenecek. 

TBB'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Tam kapanma sürecinde bankaların çalışma saatlerinde değişikliğe gidilmişti. Ancak emekli ikramiyelerinin bayramdan önce ödenecek olması nedeniyle TBB yeni kararları açıkladı.

İçişleri Bakanlığı'nın Genelgesi ve Tam Kapanma Hükümleri uyarınca alınan tavsiye kararında bankaların yeni çalışma saatleri açılandı. Buna göre SSK, Bağkur, Emekli Sandığı emeklileri için bankalar "Buna göre üyeler, açık olacak şubelerinde yeteri kadar personel bulundurmak üzere müşteri kabul saatlerini 6, 7, 10 ve 11 Mayıs'ta saat 09.00-12.30 ve 13.30-16.30, arife günü olan 12 Mayıs'ta saat 9.00-12.30 olarak belirleyebilecektir. Diğer günlerde şubelerde 10.00-16.00 saatlerinde hizmet verilmeye devam edilecektir." şeklinde çalışacaklar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@