Başbakan Yardımcısı Şimşek: Reformlarla ülkemizi daha ileriye taşıyacağız

EKONOMİDEN Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, darbe girişimi ardından ülke ekonomisinin normalleşmeye başladığını ve Türkiye'yi reformlarla daha ileriye taşıyacaklarını söyledi. Bu sabah seçim bölgesi Gaziantep'e gelen...

Haberler 30.07.2016, 14:14
Başbakan Yardımcısı Şimşek: Reformlarla ülkemizi daha ileriye taşıyacağız
EKONOMİDEN Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, darbe girişimi ardından ülke ekonomisinin normalleşmeye başladığını ve Türkiye'yi reformlarla daha ileriye taşıyacaklarını söyledi.

Bu sabah seçim bölgesi Gaziantep'e gelen Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Vali Ali Yerlikaya ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile birlikte kentteki sanayicilerle bir araya geldi. İşadamları ile görüşen Mehmet Şimşek, kent ve ülke ekonomisi adına fikir alışverişinde bulundu. Soruları yanıtlayan Mehmet Şimşek, darbe girişiminin ardından ülke ekonomisinin normalleşmeye başladığını söyledi. Reformlarla ülkeyi daha ileriye taşıyacaklarını belirten Şimşek, şunları dedi:

Türkiye ekonomisi; temelleri sağlam, güçlü bir şekilde görüyorsunuz şoklara karşı direniyor. Büyük bir badire atlattık. Türkiye’nin demokrasisi daha güçlü, geleceği daha parlak, siyasi istikrarı daha pekişmiş durumda. Temeller daha sağlam. Reformlarla ülkemizi daha ileriye taşıyacağız. Bu kadar büyük bir şoke rağmen piyasalarda hızlı bir normalleşme, hatta kaybedilen zemin hızla geri kazanılıyor. Dolayısıyla Türkiye önüne bakacak. Türkiye milletiyle beraber daha müreffeh, daha istikrarlı, daha huzurlu, daha büyük yani küresel anlamda büyük bir aktör olmaya devam edecek."

Şimşek, şehri ve ülkeyi daha ileriye taşımak için sanayicilerle bir araya geldiklerini de anlatarak, "Türkiye hızlı bir şekilde normalleşme sürecini yaşıyor. Bizim iş, aş, yatırım, istihdam gündemimizdi. Ülkemizi, şehrimizi nasıl daha ileriye taşırız? Demokrasimiz güçlendi. Siyasi istikrar pekişti. Reformlarla Gaziantep’imizi, Türkiye’mizi nasıl ileriye taşırız? Onun istişaresini yaptık. Gerek valimiz, gerek belediye başkanımız gerekse sanayi ve ticaret odası başkanlarımız, bütün diğer başkanlarımız, şehrin kanaat liderleri, işadamları ve sanayicilerimizle güzel istişare toplantısı yaptık. İnşallah Gaziantep ve Türkiye’miz için hayırlara vesile olacak" diye konuştu.

 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@