Barış Aydın, Tekstilcilerle Bir Araya Geldi

ANKARA(ANKA) - AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı Barış Aydın, Türkiye’nin ekonomide ulaştığı seviyeyi koruması ve daha ileriye gitmesi için siyasi istikrarın devamının şart olduğunu bildirdi. Yaklaşan 7 Haziran seç

Haberler 19.05.2015, 19:18
Barış Aydın, Tekstilcilerle Bir Araya Geldi

ANKARA(ANKA) - AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı Barış Aydın, Türkiye’nin ekonomide ulaştığı seviyeyi koruması ve daha ileriye gitmesi için siyasi istikrarın devamının şart olduğunu bildirdi.

Yaklaşan 7 Haziran seçimlerine yönelik çalışmalarda tempo hızlanırken, Ak Parti’nin Ankara 1.Bölge milletvekili adayları Ankara'daki tekstil ve giyim sektörü temsilcileri ile bir araya geldi. Seçil Giyim ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, tekstilciler başta ekonomik ve ticari hayattaki tüm aktörler için nefes kadar önemli olan siyasi istikrara vurgu yapıldı. Barış Aydın toplantıda yaptığı konuşmada, “İstikrar devam etmezse ve piyasalardaki olumlu durum kalıcı ve güvenden uzak olursa, kardan ve büyümeden söz edilemez. Bu yüzden gelmiş olduğumuz noktadan daha ileriye gitmek için istikrara sahip çıkılmalıdır” dedi.

Tekstilcilerin de siyasilere söyleyecekleri olduğunu ifade eden firma sahipleri, indirimlerle ve yurt dışından gelen ürünlerle ilgili kanun değişikliği beklediklerini ifade ettiler.

-“DİREKT UÇUŞLAR MESELESİ ÇÖZÜLÜYOR”-

Bu arada Barış Aydın, Ankara’dan dış merkezlere direkt uçuşların artırılması çalışmaları kapsamında sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Toplantıda son pürüzler de giderilerek, Ankara'dan 9 ülkeye direkt uçuşların önü açıldı. Özellikle yurt dışı ile ticari ilişkilerin gelişmesi ve işadamlarının vakit kaybının önlenmesi açısından oldukça önemli bir adım olan yeni direkt uçuşlar, Ekim ayı itibariyle başlıyor. Bu uçuşların sayısının sürekli artırılması için yeni adımların atılması öngörülüyor. Barış Aydın, yıllardır mücadelesini verdiği Ankara’dan önemli dış merkezlere doğrudan uçuşların artırılması konusunda TÜGİAD’daki görevleri sırasında etkin çalışmalar yapmış, bu amaçla THY’ye resmi başvuruda bulunmuştu.

Barış Aydın, önceki gün de Partisinin Ankara’daki 6 Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışında yer almıştı. Ak Parti, Ankara 1. ve 2. bölge ilçeleri ve mahallelerinde seçmenin kolay irtibat kurabilmesi ve görüşlerini ifade etmesi amacıyla açılan seçim irtibat bürolarıyla 7 Haziran seçimlerine oldukça ciddi bir titizlikle hazırlanıyor. Her ilçenin yanı sıra her mahallede de bir irtibat bürosu bulundurmaya gayret eden Ak Parti, bu seçim bürolarının açılışlarını oldukça yoğun bir ilgi ve kalabalıkla gerçekleştiriyor. Açılışlarda bakanlar, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve milletvekili adayları gibi üst düzey partililerin de hazır bulunduğu SKM’lerde, siyasiler ile seçmenler arasında doğrudan temas gerçekleşiyor. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@