Azeri İş Adamından 35 Milyon Tl Yatırım

ANKARA(ANKA)- Azerbaycan ve Türkiye pazarında demir üretimi ve inşaat alanında 6 fabrikayla faaliyet gösteren Azeri Zülfikarlı ailesi, Türkiye pazarında 555İST adında 50 şubeli restoran zinciri kuracak. Hızlı bir şubeleşme at

Haberler 03.05.2015, 17:04
Azeri İş Adamından 35 Milyon Tl Yatırım

ANKARA(ANKA)- Azerbaycan ve Türkiye pazarında demir üretimi ve inşaat alanında 6 fabrikayla faaliyet gösteren Azeri Zülfikarlı ailesi, Türkiye pazarında 555İST adında 50 şubeli restoran zinciri kuracak. Hızlı bir şubeleşme atağına girecekleri bilgisini veren Zülfikarlı, “Türk, Azeri ve Dünya Mutfağı seçenekleriyle pazarda fark ortaya koyacağız” dedi.

Azerbaycan ve Türkiye pazarında demir üretimi ve inşaat alanında 6 fabrikayla faaliyet gösteren Azeri Zülfikarlı ailesi, Türkiye pazarında 555İST adında 50 şubeli restoran zinciri kuracak. İlk şubesini İstanbul Göztepe'ye açan genç girişimci Bağdat Caddesi ve Etiler şubesinin dekorasyonuna da başladı. Hızlı bir şubeleşme atağına girecekleri bilgisini veren Zülfikarlı,  "Kardeş ülke Türkiye’de uzun yıllardır inşaat, demir üretimi gibi alanlarda yatırımlarımız vardı. Şimdi de Hizmet sektöründe yatırım potansiyeli gördük.  Sıra dışı lezzetler ve sunumlarla Türk yeme içme sektörüne yeni bir bakış açısı getireceğiz. Türkiye'de hiç olmayan konseptlerle müşterilerimizin karşısına çıkacağız. Türk, Azeri ve Dünya Mutfağı seçenekleriyle pazarda fark ortaya koyacağız" diye konuştu.

Rusya, Azerbaycan, Dubai ve Türkiye'de demir ve inşaat yatırımları olan Azerbaycan'ın önde gelen sanayici ailelerinden Zülfikarlı ailesi Türkiye yatırımlarına devam ediyor. Türkiye'de demir üretimi yapan bir fabrikaları ve inşaat yatırımları olan aile şimdi de yeme içme sektöründe büyümek istiyor. Türkiye’ye eğitim için gelen aile üyesi Şahin Zülfikarlı, İstanbul başta olmak üzere 50 restorandan oluşan 555İST isimli zincirin ilk yatırımını yaptı. İstanbul Göztepe’de açılan restoranla sektöre adım atan Zülfikarlı, 5 yıl gibi bir sürede binden fazla çalışan ve 35 milyon TL yatırıma ulaşmayı hedefliyor. İşlek caddelerde kiralamadan ziyade satın alma yoluyla restoranlar açacaklarını anlatan Şahin Zülfikarlı, şu ifadeleri kullandı:

“Bina satın alma işlemlerine başladık. Türkiye pazarında uzun vadeli ve istikrarlı bir büyüme modeli benimsedik. Kadıköy, Etiler, Beşiktaş, Bağdat Caddesi, Beyoğlu gibi tüm cazibe noktalarında yer almak için fizibilite çalışması yaptık. İstanbul yapılanmasının ardından Ankara, İzmir, Bursa, Adana gibi illere açılacağız. Hedefimiz tüm şehirlerde en az bir restoran açmak. Ünlü aşçıların hazırlayacağı özel yemeklerin sunulacağı fakat fiyat konusunda ise makul rakamlar belirledik. Çocukluğumdan bu yana 555 benim uğurlu sayım oldu. Araba tutkusuyla birlikte plaklarımda da hep 555 yer aldı. Restoranlarımızda da klasik araba tutkusunu yaşatmak ve bir garaj havası yaratmak istedik. Tüm restoranlarımızda başköşeyi plakalara ayırdık. Misafirlerimiz içinde 555 plakalı olanların plakasını duvarımıza asıyoruz.” (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@