Aysaf Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı, Cnr Expo Yeşilköy'de Devam Ediyor

ANKARA(ANKA)  -Ayakkabı yan sanayi sektörünün tüm oyuncularını 54. kez bir araya getire...

Haberler 13.11.2015, 15:15
Aysaf Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı, Cnr Expo Yeşilköy'de Devam Ediyor

ANKARA(ANKA)  -Ayakkabı yan sanayi sektörünün tüm oyuncularını 54. kez bir araya getiren  “AYSAF Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı” CNR EXPO Yeşilköy’de devam ediyor.

Yılda iki kez düzenlenen, ayakkabı sektörünün en istikrarlı fuarları arasında yer alan “54. AYSAF Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı”  CNR EXPO İstanbul’da 14 Kasım’a kadar devam edecek. Yan sanayi üreticilerini ulusal ve global ölçekte faaliyet gösteren alıcı kuruluşlarla buluşturan fuar, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık A.Ş. tarafından, Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği (AYSAD), Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TASEV) ve KOSGEB işbirliği ile düzenleniyor.

-UCUZ İŞÇİLİKLE KALİTELİ ÜRETİM-

Yerli ve yabancı 420 ayakkabı yan sanayi firmasının katılımı ile gerçekleştirilen fuara, İtalya, İran, Pakistan, İspanya, Cezayir, Tunus, Rusya, Hindistan, Pakistan gibi pek çok ülkeden alım heyetleri geldi. Özellikle İtalya, İran ve Rusya’nın AYSAF’a olan ilgisi katılımcı firmaları memnun etti.  Fuar katılımcısı Ziylan Taban’ın ortaklarından Çavuş Özer özellikle İtalya’nın AYSAF’a yoğun ilgi göstermesine dikkat çekerek, şöyle konuştu: “Türkiye ayakkabı yan sanayi sektöründe ucuz işçilikle kaliteli üretim yapma konusunda kendini ispatladı. İtalyanlar da kendi kalitelerinde ucuza ayakkabı almak için fuara geldiler.”

 AYSAF Fuarı’nda İtalya’dan ürün bakmaya gelen firmalara özellikle gündüz ışığını absorbe ederek, akşam etrafa ışık yayan tabanları sattıklarını aktaran Özer, “Firma olarak Ar-Ge yatırımlarına çok önem veriyoruz. Dünya standartlarına göre akredite olmuş laboratuvarımız var. Kaliteli ve rahat taban olan kauçuk tabanı da Türkiye’de ilk biz ürettik. Sektör olarak Ar-Ge’mizi önem vermek zorundayız” dedi.

-RUSYA PAZARINDA ESKİ GÜNLERE DÖNÜŞ-

Çavuş Özer Rus yatırımcıların da fuarda ağırlıklı olduğuna dikkat çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Rusya ile 20 milyar dolarla dayanan bavul ticaretimiz oldu. Rusya’da ekonomi dengelerinin bozulması ile bu pazarda çok büyük kayıplarımız oldu. 2018’de nispeten eski günlerimize döneceğimize inanıyorum.”

-“SEKTÖR BASKI TASARIMI KONUSUNDA KENDİNİ AŞTI”-

AYSAF Fuarı katılımcılarından TSK Firması yetkilisi Ali Polat da sektörün son 3 yıldır baskı tasarımı konusunda kendini aştığını anlatarak, bu konuda sektör kendi beynini kullanıyor ifadelerini kullandı. 40 bin metrekare alanda gerçekleştirilen AYSAF’ta, deri, suni deri, yan sanayi, taban, kalıp, ökçe, kimyasal ve makine gibi ürün grupları yerli ve yabancı alıcıların beğenisine sunuluyor. (ANKA)

(AR/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@