Ayakkabı Yan Sanayinin İhracat Potansiyelini Aysaf Artıracak

ANKARA(ANKA)  -CNR EXPO İstanbul’da bu yıl 54’üncüsü düzenlenen  &ldqu...

Haberler 18.11.2015, 14:00
Ayakkabı Yan Sanayinin İhracat Potansiyelini Aysaf Artıracak

ANKARA(ANKA)  -CNR EXPO İstanbul’da bu yıl 54’üncüsü düzenlenen  “AYSAF Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı’nı 5 bin 95’i yabancı olmak üzere, 30 bin 774 kişi gezdi.

Pozitif Fuarcılık işbirliği ile 25 ülkeden gelen alım heyeti getirdiklerini söyleyen AYSAD Başkanı Tan Erdoğdu, “Afrika, İran, Etiyopya, Pakistan, Hindistan, Tayvan, Rusya başta olmak üzere fuara gelen heyetlerin tümü ile sektörün ihracat potansiyelini artıracak önemli bağlantılar kurduk. Özellikle Güney Afrika ve İran Türk ayakkabı yan sanayisinden hizmet almak istediklerini bildirdiler” dedi.

CNR Holding Pazarlama Grup Başkanı Reha Tartıcı, “Ülkemizde sağlanan siyasi güven ortamına bağlı olarak fuarlarımıza olan talebin artması bizi mutlu ediyor. AYSAF bu yıl metre karesini ve ziyaretçisini önemli oranda artırdı.”

CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenen, ayakkabı sektörünün en istikrarlı fuarları arasında yer alan “54. AYSAF Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı” sona erdi. Avrupa’da konusunda en büyük ikinci fuar olma özelliğiyle ön plana çıkan AYSAF’da, katılımcı firmalar, yurt dışından gelen ticari heyetlerle önemli iş görüşmelerinde bulundular. Geçtiğimiz yıla göre metrekaresini yüzde 30 daha büyüten fuar, bu yıl yerli ve yabancı 420 ayakkabı yan sanayi firmasının katılımı ile 40 bin metrekare alanda gerçekleştirildi. Fuar CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından, Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği (AYSAD), Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TASEV) ve KOSGEB desteklerinde düzenlendi.

-30 BİN 774 PROFESYONEL ZİYARETÇİ-

Fuarla ilgili değerlendirmede bulunan Pazarlama Grup Başkanı Reha Tartıcı, şöyle konuştu: “Ayakkabı yan sanayi sektörünün gücü, potansiyeli ve kalitesinin gözler önüne serildiği AYSAF Fuarı’nı 5 bin 95’i yabancı olmak üzere, 30 bin 774  profesyonel ziyaretçi gezdi. Ülkemizde sağlanan siyasi güven ortamı fuarlarımıza olan talebi yükseltti.  Dünyanın dört bir yanından ticari heyetler AYSAF’a gelerek yan sanayi sektörünün önemli temsilcileri ile sektör adına büyük ticari işbirliklerinin önünü açacak görüşmelerde bulundular. CNR olarak sektörün ihracatına ve ülke ekonomisine önemli katkılar sunan fuarlar düzenlemek bizi gururlandırıyor.”

-GÜNEY AFRİKA VE İRAN, AYAKKABI YAN SANAYİCİLERLE ÇALIŞMAKTA ISRARLI-

AYSAF’ın, son 10 yıla damga vuran başarılı ve efektif bir fuar olduğuna dikkat çeken AYSAD Başkanı Tan Erdoğdu, “Fuarımıza olan talep bizi gelecek yıllar için umutlandırdı. Fuarımız gerek alan gerek katılımcı ve gerekse ziyaretçi sayısı ile göz doldurdu” diye konuştu. Tan Erdoğdu, Pozitif Fuarcılık ve AYSAD işbirliğinde fuara 25 ülkeden ticaret heyetleri getirdiklerini aktararak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Afrika, İran, Etiyopya, Pakistan, Hindistan, Tayvan, Rusya başta olmak üzere fuara gelen heyetlerin tümü ile sektörün ihracat potansiyelini artıracak önemli bağlantılar kurduk. Özellikle Güney Afrika ve İran Türk ayakkabı yan sanayisinden hizmet almak istediklerini bildirdiler. Tunus’un da fuara olan ilgisi dikkat çekiciydi.”

-İLK GENİŞ KAPSAMLI ZİYARET İRAN’A YAPILACAK-

Önümüzdeki Aralık ayı içerisinde Türk ayakkabı yan sanayicilerin ticari bir heyet oluşturarak İran’a gideceklerini hatırlatan Tan Erdoğdu, yapılacak ziyaretin sektörün ilk geniş kapsamlı yurtdışı teması olacağını söyledi.  (ANKA)

(AR/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@