ATM'den, İnternetten KPSS ÖABT Sınav Ücretleri Nasıl Yatırılır?

ÖSYM Başkanlığı 2021 KPSS Alan Bilgisi, Genel Kültür, Öğretmenlik sınavı için başvuruları almaya başladı. Başvuruda bulunacak adaylar ÖSYM'ye sınav başvuru ücreti ödeyecekler. Ödemelerin ATM'den ve İnternetten nasıl yapılacağını adım adım anlatıyoruz.

ATM'den, İnternetten KPSS ÖABT Sınav Ücretleri Nasıl Yatırılır?

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru kapsamında, 28 Mayıs ile 14 Haziran tarihleri arasında memur adayları 2021 KPSS başvurularını yapacaklar. Başvuru işlemleri için bir kılavuz yayımlayan ÖSYM adayların neler yapması gerektiğini tüm ayrıntılarıyla açıkladı.

ÖSYM KPSS BAŞVURULARINI ALMAYA BAŞLADI

2021 yılında KPSS'ye girecek adaylar başvurularını ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden tamamlayacaklar. 

Bireysel başvuru yapabilecekler olan adaylar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine giriş yapacaklar. Ardından başvuru sürecindekiler sekmesi üzerinden katılacakları oturumları tercih edecek olan adaylar, başvurularını internet üzerinden tamamlayacaklar. 

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi dışında adaylar başvurularını ÖSYM sınav merkezleri üzerinden de yapabilecekler. 

Başvurularını ister ÖSYM Sınav Merkezleri aracılığıyla isterlerse de ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden bireysel yapan adaylar ilk başvuru işleminin ardından sınav başvuru ücretini ödeyecekler. Ödemeler oturumuna göre değişen fiyatlarda olacak. 

ÖSYM SINAV ÜCRETİ

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (Her Bir Oturum İçin) : 90,00 TL

KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her Bir Oturum İçin) : 65,00 TL

ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı İçin) : 90,00 TL

BAŞVURU ÜCRETİNİ ATM'DEN VE İNTERNETTEN ÖDEME İŞLEMLERİ

Adaylar sınav başvuru ücretlerini ÖSYM'nin web sayfası üzerinden ödeyebilecekler. Ödemeler, ÖSYM’nin internet sayfasında eİŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından yapılacak. Adaylar bu sekme üzerinden ödemelerini kredi kartı veya banka kartıyla yapabilecekler. 

İkinci seçenek olan ATM'den ödemeler ise sınav ödemeleri sekmesinden yapılacak. Kurum olarak ÖSYM sınav olarak KPSS'yi seçecek adaylar başvurularını hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayacaklar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@