Arçelik, Aa Notu İle Giriş Yaptı

İSTANBUL(ANKA)- Arçelik A.Ş,  MSCI’ın. oluşturduğu Global Sürdürülebilirlik End...

Haberler 30.10.2015, 13:15
Arçelik, Aa Notu İle Giriş Yaptı

İSTANBUL(ANKA)- Arçelik A.Ş,  MSCI’ın. oluşturduğu Global Sürdürülebilirlik Endeks Serilerine 1 Haziran 2015 tarihi itibariyle giriş yaparken, MSCI ESG Notu AA olarak belirlendi.

ARÇELİK A.Ş’den yapılan açıklamaya göre, Arçelik A.Ş., çevresel değerlendirmede, ‘elektronik atık’, ‘temiz teknolojiler’ ve sosyal değerlendirmede ‘Tedarik Zinciri Çalışan Standartları’ derecelendirmelerinde sektör ortalamalarının üzerinde nota sahip oldu. MSCI’ın Etki İzleme derecelendirmesinde Green (G) notuna layık görülen Arçelik A.Ş., çevre, müşteriler, insan hakları ve toplum, çalışan hakları, tedarik zinciri ve yönetişim alanlarında herhangi bir uygunsuzluk bulunmadığı için 10 üzerinden 10 notu ile derecelendirildi.

Arçelik A.Ş., geçtiğimiz yıl da Borsa İstanbul (BIST) Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girmeyi başaran 15 şirket arasında yer almıştı.

Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Hakan Bulgurlu, “Sürdürülebilirlik uygulamalarımızla sosyal, çevresel ve ekonomik alanlardaki performansımızı sürekli geliştiriyor, tüm değer zincirimiz için katma değer yaratan süreçlere imza atıyoruz. Kurumsal politika ve stratejilerimizi sürdürülebilirlik ilkelerimiz doğrultusunda oluşturmaya daima özen gösteriyoruz. Sürdürülebilirlik hedeflerimizi kurumsal iş hedeflerimize entegre ederek kapsamlı bir performans takibi gerçekleştiriyoruz” dedi.

Uluslararası yatırımcıların karar alma sürecinde yakından takip ettiği MSCI’ın Global Sürdürülebilirlik Endeksi’nde en yüksek derecelendirme notlarından birini almaktan gurur duyduklarını söyleyen Bulgurlu, “Çevresel, Sosyal ve Yönetişim derecelendirme notları, sürdürülebilirlik stratejisinin kalitesi, enerji verimliliği, karbon salınımını azaltma, çalışan sağlığı-güvenliği ve insan hakları gibi alanlarda gösterge oluşturmak ve iyileştirme yapmak adına önemli rol oynuyor” dedi.

Bulgurlu, yüksek derecelendirme notlarının alınmasında Arçelik A.Ş.’nin Eskişehir ve Bolu’da bulunan, Türkiye’nin uluslararası standartlara uygun, sektöründeki ilk geri dönüşüm tesislerindeki faaliyetlerinin önemli katkısı olduğunu da sözlerine ekledi.(ANKA)

(TB/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@