Arap, Rus Ve Ukraynalı Yatırımcı Gayrimenkulde Alıma Dönüyor

ANKARA (ANKA) – Seçimleri yakından takip eden Arap, Rus ve Ukraynalı yatırımcı gayrimenkulde alıma dönüyor.

Haberler 07.11.2015, 19:10
Arap, Rus Ve Ukraynalı Yatırımcı Gayrimenkulde Alıma Dönüyor

Projebeyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, son 5 aydır ertelenen konut alımlarının seçim sonuçlarıyla birlikte hızla artacağını belirterek, belirsizlik ortamının ortadan kalkması, TL’nin yeniden değer kazanması ve bankaların yeni kampanyaları ile önümüzdeki 2 ayda satışların zirveye ulaşacağını beklediklerini söyledi. Uzun, yabancı yatırımcının, kendi ülkelerindeki bir seçim sonucunu takip eder gibi gelişmeleri an ve an izlediğini aktararak, “Önümüzdeki 6 ayda başta Arap ülkeleri olmak üzere Rusya ve Ukrayna’dan gayrimenkule yatırım hızla artacak” dedi.

Geride bıraktığı 10 yılda 5 Burj Khalifa büyüklüğündeki, 2 milyar dolar değere ulaşan projeye danışmanlık hizmeti veren Projebeyaz, seçim sonrası sektördeki gelişmeleri, yabancı yatırımcıların Türkiye’ye bakış açıları ve CNR Emlak 2015’teki satışları değerlendirdi. Projebeyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, sosyal ve ekonomik reformların devreye alınması, güven ortamının tesis edilmesi, tüm taraflarda oluşturulacak el birliği ile Türk inşaat sektörünün uluslararası arenadaki konumunu güçlendireceğini söyledi.

Seçim sürecinde sektörün bir taraftan projelerine devam ederken, diğer taraftan yeni stratejiler geliştirdiğini belirten Uzun, “Son 5 aydır yerli ve yabancı yatırımcılar konut alımlarını ötelemişti. Özellikle yabancı yatırımcılar kendi ülkelerinde seçim sonucu takip eder gibi gelişmeleri an ve an izledi. Fuar süresince yaptığımız onlarca toplantıda yabancı yatırımcılar ulaşılan sonuçtan memnun olduklarını dile getiriyor. Belirsizlik ortamının kalkması, bu olumlu havanın yabancı yatırımları artıracağını söyleyebilirim. Başta Arap ülkeleri olmak üzere 2016 yılında yabancı yatırımlarda zirveye ulaşacağız. Özellikle Rusya ve Ukrayna’dan gayrimenkule yatırımın artacağını düşünüyoruz. Öte yandan Türkiye’de seçim nedeni ile alımını erteleyen tüketicilerimizin de gerek bankaların yeni kampanyaları, uygun ödeme koşulları, faiz indirimleriyle yeniden alıma başlayacağı bir döneme giriyoruz. Projebeyaz olarak 140 milyon TL'lik Helis More Residance&Ofis projesinde yer alan residance konutların yüzde 73'nü satmaktan ötürü mutluyuz" dedi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@