Ankamall, 35 Milyon Dolarlık Yatırımla Yenilendi

ANKARA(ANKA) -ANKAmall, 35 milyon dolarlık yatırım ve 15 aylık bir çalışma ile baştan ayağa yenilendi. Yıllık 20 milyon civarında ziyaretçiye hizmet veren ANKAmall, mağaza sayısı da arttı. ANKAmall yöneticileri ECE Türkiye P

Haberler 06.05.2015, 14:46
Ankamall, 35 Milyon Dolarlık Yatırımla Yenilendi

ANKARA(ANKA) -ANKAmall, 35 milyon dolarlık yatırım ve 15 aylık bir çalışma ile baştan ayağa yenilendi. Yıllık 20 milyon civarında ziyaretçiye hizmet veren ANKAmall, mağaza sayısı da arttı.

ANKAmall yöneticileri ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş.'den M. Buğra Köse ve Yeni Gimat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'den Levent Kirman ekonomi muhabirleriyle kahvaltılı sohbette bir araya geldi. Yöneticiler kahvaltıda gazetecilerin sorularına da yanıt verdi.

ANKAmall’de yapılan açıklamada, ANKAmall’deki kiraların TL yerine dolar üzerinden belirlendiğine dikkat çekildi. Çok sayıda turistin de yıl içersinde ANKAmall'e gelerel alışveriş yaptığı ifade edilen açıklamada, 350 civarında markanın bulunduğu AVM’ye 50’nin üzerinde yeni markalarında ekleneceği vurgulandı.

Açıklamada, ANKAmall’deki yoğun talep dolayısıyla 10 TL’ye vale hizmeti de verebileceği belirtildi. Yıllık ziyaretçi sayısının 20 milyon civarında olduğu kaydedilen açıklamada, turistlerin bayramlarda sıklıkla ziyarette bulundukları belirtildi. 

Öte yandan ANKAmall’in herhangi bir sahibinin bulunmadığına dikkat çekilen açıklamada, yıllık ziyaretçi sayısının da yaklaşık 20 milyon civarında olduğu bildirildi.

ANKAmall yöneticilerinden alınan bilgiye göre, 112 bin metrekarelik kiralanabilir alanı ile İstanbul Anadolu yakası dâhil Anadolu’nun en büyük AVM’si olan ANKAmall, şimdi yeni yüzü ve logosuyla Başkentlileri ağırlamaya hazır hale geldi. ANKAmall’da; yaşam için gerekli her şeyi tek çatı altında sunma hedefiyle yola çıkılan renovasyonla, yeni markalar, yenilenen mağazalar ve yeni mağaza alanları oluştu. 147 mağaza alanı yenilendi ve bu bölümde mağaza alanı sayısı 172’ye çıktı. Yeni eklenen 25 mağaza ile birlikte toplamda mağaza sayı 330’a ulaştı, 54 de yeni marka geldi. Renovasyon, 2 bin -2 bin 500 kişilik ek istihdam yarattı.

Ziyaretçilerin açık hava ile buluşabileceği 3 bin 500 metrekarelik teras alanları, fine-dining cafe ve restoranlar, skylightlarla donatılmış tavanların aydınlattığı koridorlar gibi fiziki değişiklikleri; vale, servis ya da concierge gibi hizmetleri ve çocuklar için yeni oyun alanları, ziyaretçilere sunulan yenilikler arasında yer buldu.

Teknik olarak binalar dikey olarak tasarlanıyor. Ancak ANKAmall’un yenilenme sürecinde, canlılığı korumak amacıyla çalışmalar katlar bazında gerçekleştirildi. Yani yenilenme -1. kattan başlayarak aşama aşama üst katlara çıktı ve bu esnada yenilenen katlar yeniden ziyaretçiyle buluşturuldu. Diğer katlardaki teknik unsurlar canlı tutularak renovasyon süreci gerçekleştirildi. Bu sayede ANKAmall, renovasyon sürecinde hizmete hiç ara vermeden faaliyetini sürdürdü, ziyaretçilerini ağırladı.

Açıklamada, "ANKAmall’un konumu, mağaza çeşitliliği ve zengin marka karması, 6 bin araçlık otopark kapasitesi ve ulaşım kolaylığı gibi ziyaretçiye hitap eden önemli özelliklerine, başarılı şekilde sonuçlanan ve ziyaretçiye yenilenmiş bir ANKAmall sunan renovasyon süreci de eklenince, alışveriş merkezinin çekiciliği daha da arttı. Bu da var olan sadık ziyaretçi kitlesinin yüzdesini artıracak" denildi. 

-ZENGİN MARKA KARMASI-

ANKAmall’un düzenli olarak ziyaretçilerle gerçekleştirilen anketlerden elde edilen veriler ve ANKAmall Danışma noktasına sorulan mağazaların düzenli olarak kayıt altına alındığı anlatılan açıklamada, "Hem bu veriler ışığında hem de ANKAmall’un potansiyel hedef kitlesi baz alınarak alışveriş merkezinin temel yapısı ve marka karmasını şekillendiriliyor. ANKAmall’ün ziyaretçi kitlesi ağırlıkla 20-29 yaş grubundan oluşuyor" ifadelerin kullanıldı. 

-ANKAMALL HAKKINDA-

1999 yılında Migros Alışveriş Merkezi Ankara adı altında hizmete başlayan, ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle kısa sürede hızla büyüyen AVM, 12 Mayıs 2006'da “Türkiye'nin Alışveriş Merkezi” sloganı ve ANKAmall Alışveriş Merkezi adıyla kapılarını ziyaretçilerine açtı. Bugün, 330 mağazası, dev hacimdeki kiralanabilir alanı, 6 bin araçlık ücretsiz otoparkı, kafeleri, restoranları, sinema salonları ve çocuklar için oyun alanlarıyla Ankara’da alışveriş ve yaşam tarzında çıtayı yükselten ANKAmall’da Türkiye'nin ve dünyanın seçkin birçok markası yer alıyor. 11 bin 800 metrekarelik mağazasıyla Koçtaş, 9 bin 700 metrekare ile 5M Migros, 5 bin metrekare ile Bimeks; bunların yanı sıra Boyner, H

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@