Altın ve Para Piyasası Uzmanı İslam Memiş Herkesi Şaşırttı: Arabamı Satıyorum Altına Yatıracağım!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş bugüne kadar yapmadığı kadar iddialı bir altın fiyatı tahmininde bulundu. Arabasını satışa çıkardığını söyleyen İslam Memiş parasını altına yatıracağını söyledi. Altın fiyatları ne zaman, nasıl yükselecek?

Altın ve Para Piyasası Uzmanı İslam Memiş Herkesi Şaşırttı: Arabamı Satıyorum Altına Yatıracağım!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın piyasasına yönelik değerlendirmelerde bulundu. İslam memiş altın fiyatlarının yükseleceğini söylerken kendisinin de arabasını satarak altın yatırımı yapacağını söyledi.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş son dönemlerin en çarpıcı altın piyasası değerlendirmesine imza attı. Altın fiyatlarına dair değerlendirme yapan İslam Memiş bir taraftan da yatırımcılara önerilerde bulundu.

YATIRIM ARAÇLARI DEĞERLENDİRMESİ!

Yatırım araçlarına yönelik değerlendirme yapan İslam Memiş, “Borsa İstanbul'daki ensdeks yükselişlerini riskli görüyorum. Oynak bir yükseliş veya düşüş hareketleri görebiliriz. Dolar kurundaki düşüşleri de kalıcı görmüyorum. Bana göre il direnç seviyesi 7,30 TL olacaktır. Dolar kurunda yükselişler meydana gelebilir. Euro'da da bir düşüş takip ediyoruz ama onun da kalıcı olacağını düşünmüyorum. 9 TL'nin üzerine çıkacak bir Euro kuru bekliyorum.” dedi.

GRAM ALTIN UYARISI!

Altın piyasası hakkında değerlendirmeler yapan İslam Memiş, “Gram altın konusunda Türkiye'de bir yanılgı var. vatandaşımız fiyat ekranına bakıp değerlendirme yapıyor. Ancak bu doğru değil. Oradaki rakamlar gerçek rakamlar değil. Kuyumcuya gittiğiniz zaman orada yazan fiyatlarla size kimse gram altın satmaz.” ifadelerini kullandı.

ARABAMI SATIŞA ÇIKARDIM ALTINA YATIRACAĞIM!

Altın fiyatlarındaki düşüşe dikkat çeken İslam Memiş, “Altın fiyatlarının düştüğünü son dönemlerde takip ediyoruz. Yatırımcılar da haliyle telaşlanıyorlar. Ancak ben altın fiyatlarının düşmeye devam edeceğini zannetmiyorum. Kalıcı bir düşüşle karşı karşıya değiliz. Hatta ilginç bir şey söyleyeyim arabamı satışa çıkardım. Satıldığı an altına yatıracağım. Bu fiyatlardan altın almak kolay bulunacak bir şey değil. Bunu ben de değerlendirmek istiyorum. Resmen çok cazip alım fırsatı sunuluyor. Elinde doları olanlar altın alsınlar. Ben olsam o yönde bir yatırım tercihi yapardım.” şeklinde konuştu.

DOLAR KURU TAHMİNİ!

Dolar kurunun yıl içerisinde hareketlerine dair beklentilerini açıklayan İslam Memiş, “Dolar son günlerde küresel piyasalarda yükselmeye başladı. Aslında altın fiyatlarındaki düşüşün de nedeni tamamen bu. Dolar kurunun yıl içerisinde varacağı nokta en çok merak edilen konulardan birisi oluyor. Bana göre dolar kuru yeniden 8 TL, 8,40 TL seviyelerine ulaşabilir.” açıklamasını yaptı.

Not: Haberde geçen yatırıma yönelik önerilerle sitemizin herhangi bir şekilde bağı yoktur ve kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@