Altın ve Dolar Alanlar, Borcu Olanlar Yükseliş Başladı! İlk İşlem Fiyatları

Dolar kuru, gram altın ve çeyrek altın günün ilk işlem rakamları belli oldu. Güne yükselme eğilimi ile başlayan altın ile dolar kurunda oluşan son fiyat tablosu, gün içi beklentileri ve uzmanların kısa ve orta vadeli yorumları haberimizde.

Altın ve Dolar Alanlar, Borcu Olanlar Yükseliş Başladı! İlk İşlem Fiyatları

Dolar kuru, gram altın ve çeyrek altın günün ilk işlem saatlerinde yönünü yukarı çevirdiler. Altın ve dolar yükselme eğilimi gösterirken uzmanlar gün içinde takip edilecek ekonomik gelşimeleri açıkladılar. İşte dolar kuru ile altın fiyatlarına dair son tablo. 

DOLAR KURU 8.10 TL'NİN ÜZERİNE ÇIKTI

Dolar kuru geçtiğimiz hafta içerisinde açıklanan faiz kararlarının ardından seyrine devam ediyor. Merkez Bankası'nın olası faiz indirimi kararına karşı endişeli bir bekleyiş yaşayan dolar kuru faizlerin sabit tutulmasının ardından diğer gelişmeleri takip etmeye başladı. 

ABD kaynaklı gelişmeler, Rusya Ukrayna krizi gibi olaylar dolar kurunun yükselmesini destekleselerde yurt içinde faiz kararından sonra oluşan sakin hava dolar kurunun sakin bir seyir izlemesine yardımcı oluuyor. Yeni işlem gününe de bu sakin seyir ile başlayan dolar kuru daha sonra günün ilk işlem dakikalarında yönünü yukarı çevirdi. 

Dolar kuru bir önceki işlem gününü 8.09 TL bandının hemen altında kapatmıştı. Güne 8.10 TLden giriş yapan dolar kuru daha sonra 8.11 TL'ye yükseldi. 

ALTIN FİYATLARINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR

Küresel piyasalarda ons altına bağlı olarak değer kazanmaya devam eden altın da yükseliş günün ilk saatlerinde de devam etti. Öyle ki ons altın 1769 dolar bandında yer alırken gram altın ve çeyrek altın yükseldi. Ons altın ve dolar kuruna bağlı ekonomik gelişmeler sonrası altın fiyatlarında oluşan son veriler şunlar;

Gram altın haftanın ikinci gününün ilk saatlerinde 461 TL'den alıcı bekliyor. Çeyrek altının satış fiyatı ise 761 TL'ye yükselmiş durumda. 

Gram altın ve çeyrek altın fiyatların belli olmasının ardından diğer altın türlerinde oluşan son tablo ise şu şekilde;22 ayar bileziğin gram satış fiyatı yeni günde 421 TL'ye çıkmış durumda. Cumhuriyet altını ise güne 3 bin 30 TL'den giriş yaptı. Yarım altın 1521 TL, tam altın ise 3 bin 62 TL seviyesinde yer alıyor. 

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@