Altın Gözünü Daha Yukarı Dikti Dolar Düşüyor! Günün İlk İşlem Rakamları

Dolar kuru haftanın ilk işlem saatlerine değer kaybı ile başladı. Düşme eğilimi gösteren dolar kurunun yanında ise altın fiyatları yönünü yukarı çevirdi. Gram altın, çeyrek altın, dolar ve euro fiyatlarında son durum ve kısa vadeli para piyasaları değerlendirmeleri haberimizde.

Altın Gözünü Daha Yukarı Dikti Dolar Düşüyor! Günün İlk İşlem Rakamları

Para piyasalarında günün ilk işlem rakamları belli oldu. Küresel piyasalarda altın fiyatlarında yaşanan gelişmeler, altının yükselmesine neden olurken dolar kuru da son PPK açıklamasının ardından yatay bantta yer almaya devam ediyor. 

Altın veya dolar yatırımı yapanlar için günün ilk işlem rakamları ile uzmanların altın, dolar beklentileri şöyle. 

DOLAR KURU YÖNÜNÜ AŞAĞI ÇEVİRDİ

Dolar kuru günün ilk işlem saatlerine bir önceki işlem gününe göre değer  kaybı ile başladı. 

Geçtiğimiz hafta sonu öncesi Merkez Bankası faiz kararları açıklanmış olup dolar kuru açıklanan kararlar sonrası yukarı yönlü eğilimini sona erdirmişti. Hafta sonu öncesi yatay bir bantta yer alan dolar kuru 8.30 TL seviyesinden haftayı tamamlamıştı. 

Yeni haftanın ilk işlem saatlerinde ise dolar kuru 8.24 TL seviyesinde yer alıyor. Euro fiyatları da geri çekilerek 10.03 TL seviyesinde yer alıyor. 

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler altın fiyatlarının yukarı yönlü hareketini devam ettiriyor. ABD 10 yıllık tahvil faiz oranlarında devam eden değer kayıpları ve dolar kurunun aşağı yönlü etkisi altın fiyatlarının yükselmesini destekliyor. Ons altında takip edilen direnç seviyelerinin kırılmasının ardından ise uzmanlar bu yükselmenin devam edeceğini düşünüyorlar. 

Yeni haftanın ilk işlem günü ve ilk işlem saatlerinde gram altın, yarım altın, çeyrek altın ve diğer altın türlerinde oluşan fiyat tablosu şu şekilde,

Gram altın haftanın ilk işlem saatlerinde bir önceki kapanış rakamına çok yakın bir seviyede başladı. Gram altın şu sıralar 486 TL bandında yer alıyor. 22 ayar bileziğin gram fiyatı 435 TL bandında bulunurken çeyrek altın 804 TL'den işleme başladı. Tam altın 3 123 TL, yarım altın 1608 TL seviyesinde yer alıyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@