Altın Fiyatları Yükselecek Mi? Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer'den Ezberbozan Analiz!

Türkiye'de çarpıcı analizlerle dönem dönem gündem olan ekonomist Selçuk Geçer altın fiyatlarına yönelik yeni bir değerlendirme yaptı. Selçuk Geçer, 2021 yılında altın fiyatlarının yükseliş odaklı hız kazanacağını söyledi.

Altın Fiyatları Yükselecek Mi? Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer'den Ezberbozan Analiz!

Türkiye'nin ünlü ekonomistlerinden Selçuk Geçer yeni bir altın piyasası değerlendirmesi ile gündeme bomba gibi düştü. Fiyat düşüşü yaşanan altın piyasasında fiyatlarda hızlı bir yükseliş beklediğini söyleyen Selçuk Geçer yine ters köşe yaptı.

DOLAR KURU YÜKSELECEK Mİ?

Piyasalar hakkında genel bir değerlendirmede bulunan Selçuk Geçer, “2021 yılında doları, altını ve kripto paraları bol bol konuşacağız. 2021 yılında 50 milyar dolara doğru tırmanan bir cair açık göreceğiz. Bu da dövize olan ihtiyacı arttıracak ve dövizin yukarıya doğru fırladığını göreceğiz. Bu da ilk çeyrekten sonra gerçekleşmeye başlayacak. Bunun üzerine bir de faiz indirimi gelirse doların sıçramalarını göreceğiz.” dedi.

ALTIN FİYATLARI ARTACAK MI?

Altın piyasası hakkında değerlendirme yapan Selçuk Geçer, “Bu yıl en çok konuşacağımız piyasalardan birisi de altın olcak. Şu anda hem Türkiye'de hem de dünyada altına hücum başlamış durumda. Bugün altın fiyatlarında bir geri çekilme görüyoruz. 1.800 dolar aşağısını zorlayan bir ons altın ile karşı karşıyayız. Ancak bu gerçek fiyatlamayı yansıtmıyor. Arka arkaya açıklanan teşvik paketleri, ABD- Rusya, ABD-İran ve ABD-Türkiye ilişkilerinin gerilmesi, Rusya-AB ilişkilerinin kopma noktasına gelmesi altın fiyatlarının yükseliş eğilimini hızlandıracaktır.” ifadelerini kullandı.

RİSK ORTAMI ALTINA YARAYACAK!

Dünyadaki gelişmelerin altın piyasasına fiyat artışı olarak destek sağladığını söyleyen Selçuk Geçer, “Dünyada yaşanan gerilimler yeni kutuplaşmaları beraberinde getirecek ve finans sektörleri için risk ortamını arttıracak. Risk ortamının artması da güvenli liman olan altın piyasına eğilimin hızlanmasını beraberinde getirecek. Bu nedenle dünyadaki bu gelişmeleri çok dikkatli bir şekilde takip etmekte fayda var.” açıklamasını yaptı.

ALTIN FİYATLARININ YÜKSELİŞİNİ KONUŞACAĞIZ

Avrupa Birliği'nin teşvik paketine dikkat çeken Selçuk Geçer, “Avrupa'da Kurtarma Paketi gerçeği yaşanıyor. Bu paketle piyasaya 1 trilyon dolara yakın bir paketten bahsediyoruz. Bu paralar genellikle işletmelere ve bireylere gidecek. Dolayısı ile altın alımlarına yönelik önemli bir hız kazanım süreci başlayacak. Güvenli liman olduğu için bu tercih değerlendirilecek. Altın fiyatları da yükselecek. Bunun için altın fiyatlarının yükselişini çok konuşacağız.” şeklinde konuştu.

Not: Haberde yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilebilecek kısımlardan sitemiz sorumlu değildir. İlgili düşünceler habere konu olan ekonomiste aittir.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@