Altın Fiyatları Sert Düşüşe Devam Edecek Mi? Güncel Gram, Çeyrek Altın Fiyatları

Altın fiyatları 13 Şubat Cumartesi günü serbest piyasaya ilişkin ekonomi gündemini yakın takibe alanların en çok merak ettiği konu oldu. Bu sabah itibarıyla gram altın 411,9870 TL seviyesinden işlem görüyor.

Altın Fiyatları Sert Düşüşe Devam Edecek Mi? Güncel Gram, Çeyrek Altın Fiyatları

Gram ve çeyrek altın geride kalan haftayı sert bir düşüşle kapattı. Geçtiğimiz gün 415 lira’nın altına kadar düşen gram altın fiyatları, dün akşam saatlerinde toparlanmaya başlayarak 415 lira seviyesine geri döndü. 12 Şubat akşam saatlerinde 413 lira alış ve 415 lira satış fiyatı üzerinden işlem gören gram altın, bu sabah itibarıyla ise 411 lira alış ve 412,08 lira satış fiyatları ile düşüşünü devam ettiriyor.

Güncel Altın Fiyatları

Bu sabah serbest piyasaya dair en güncel rakamları merak eden yatırımcılar için altın ons fiyatı alış işlemleri için 12.808 lira, altın onsa satış fiyatı ise 12.821 TL olarak bildirildi. Tablolara ve fiyat analiz grafiklerine yansıyan verilere bakıldığında dün alış fiyatı 668 lira düzeyinde şekillenen çeyrek altının bu gün 673 lira alış değeri ile düşüşte olduğu gözlemleniyor.

22 ayar bilezik fiyatları bu sabah 375 lira alış fiyatından ve 378 lira satış fiyatından işlem görüyor. Cumhuriyet altını dün gün sonunda 2.749 TL alış rakamını kayda geçirirken bu sabah, 2.682 TL’lik alış fiyatından işlem görerek hızlı bir düşüş hareketine giriyor.

Piyasa analistlerinin yorumlarına ve gerçek grafik verilere bakıldığında bu hafta için de altın rakamların hızlı düşüşün devam ettiği görülürken, bu sert düşüşlerin nedenleri araştırılmaya başlandı. Yatırımcı kesim daha çok bu alçalış hareketin ne zaman sonlanacağını merak ediyorlar.

Analistlerin Yorumları

Meksa Yatırım analistleri ise yatırımcıların aklında yer alan bu sorular için bir yanıt sundu. Analistler, ilk dirençlerin 1.865 ve 1.875 lira seviyeleri olduğunu, bu seviyelerde satış denemelerinin süreceğini belirttiler. 
Analistler ABD’de açıklaması yapılan enflasyon verisinin, son döneme ilişkin enflasyon beklentileri ile birleşerek değerli metalle için negatif yönlü bir tabloyu ortaya çıkaracağını ifade ettiler. 1.820 lira’nın ilk destek olarak izlenmeye devam edildiğini önümüzdeki birkaç gün altında düşüşün süreceğini ancak bunun orta vadeli bir hareket olduğunu ifade ettiler. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@