Altın Fiyatları Neden Çöktü, Altın Piyasası Teknik Analizi Ne Diyor, Altın Fiyatları Yeniden Yükselişe Geçecek Mi?

Altın fiyatlarında meydana gelen sert düşüşün ardından tüm gözler bu piyasaya çevrildi. Piyasa teknik analisti Tunç Şatıroğlu son gelişmeleri değerlendirerek ons altına dair fiyat tahmininde bulundu. Ons altın ne kadar olacak?

Altın Fiyatları Neden Çöktü, Altın Piyasası Teknik Analizi Ne Diyor, Altın Fiyatları Yeniden Yükselişe Geçecek Mi?

Koronavirüs sürecinin güvenli limanı altın piyasası artık yatırımcılarına bekledikleri kazançları sağlamaktan çok uzak bir şekilde fiyatlanıyor. Uzun vadeli altın yatırımı olanlar kardan zarar etmeye devam ediyorlar.

ALTIN KAYBETTİRİYOR!

Son 3 aylık süreçteki fiyatlar dikkate alındığında altın yatırımcılarının gramda zararı 140 TL oldu. Altının düşüş eğilimi yeni haftanın ilk işlem gününde de devam etti. Altın fiyatlarında meydana gelen düşüşlere dair teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu değerlendirmelerde bulundu.

ALTIN FİYATLARI ÖNCE GERİLEYECEK

Altın fiyatlarındaki değişimler için ABD'yi işaret eden Tunç Şatıroğlu, “ABD'de 10 yıllık faizlerdeki anormal artış nedeniyle altın fiyatlarında düşüş hareketi yeniden başladı. Ons altında 1800 dolara kadar bir geri çekilmeye şahitlik edebiliriz. ABD'nin gündeminde bir süredir Trump bulunuyordu. Trump hakkındaki davadan beraat etti ve görevden azledilmedi. Şimdiki ABD gündemi ise taşvik paketi olacak. Senato artık teşvik paketi için görüşmelere başlayabilir. Bu hafta görüşmeler sürer haftaya da teşvik paketi Senato'dan geçer,” dedi.

GÜMÜŞ KAZANCINI KORUYOR

Altın fiyatlarının yanında gümüş fiyatlarına da değinen Tunç Şatıroğlu, “Altın fiyatlarında hafif satıcılı seyre rağmen gümüş 27,44 desteğinin üzerinde tutunmak için gayret gösteriyor. ABD teşvik paketi sonrasında altın yükseliş trendine girecek. O sırada gümüş de oluşan pozitif piyasanın şartlarını değerlendirip 30 doları zorlayabilir.” ifadelerini kullandı.

Altın fiyatlarının yükseliş trendine girmesi için ABD'deki teşvik paketini şart koşan Tunç Şatıroğlu, “Bu paketin devreye girmesiyle sistem tamamen altın lehine işleyecek. Dolayısıyla fiyatlar yükselmeye başlayacak. Altın alımlarına yönelik son dönemlerde yükselişler olsa da bunu bir hazırlık olarak değerlendirmek gerekir. İlerleyen günlerde altın fiyatları da yükselecek alımları da artacak.” şeklinde konuştu.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@