Altın Fiyatları Hakkında Sürpriz Tahmin! İki Ekonomistten Altın Piyasası Yorumları!

Ekonomistlerin alktın fiyatlarına dair çok çarpıcı değerlendirmeleri gündem olmaya devam ediyor. Öngörüleri ile altın piyasasında dikkatleri çeken ekonomistler arasında gösterilen Üzeyir Doğan ve Yeliz Karabulut altın fiyatlarına dair beklentilerini açıkladılar.

Altın Fiyatları Hakkında Sürpriz Tahmin! İki Ekonomistten Altın Piyasası Yorumları!

Altın yatırımcıları son günlerde altın fiyatlarında meydana gelen düşüşlee nedeniyle ciddi bir panik yaşamaya başladılar. Peki altın fiyatları düşmeye devam edecek mi? Bu soruya ekonomistler yanıt verdiler.

GRAM ALTIN DOLAR KURUNA BAĞLI!

Altın fiyatlarına yönelik beklentilerinin gerçekleşmesi ile tanınan ekonomist Üzeyir Doğan, “Perşembe günü Merkez Bankası tarafından faiz kararı açıklanacak. Bu kararın açıklanmasıyla beraber gram altının 400 TL bandına yaklaşması hatta bir miktar da geriye düşmesi görülebilir. Ancak bu noktadan sonra altın fiyatları için değişik senaryolar devreye girecek. Kademeli bir yükselişin meydana gelmesini beklediğimi söyleyebilirim. Bu son düşüş ise yatırımcılar için son bir alım fırsatı olacak.” dedi.

ALTINDA SON DÜŞÜŞE DİKKAT ÇEKTİ!

Gram altındaki fiyat düşüşünün dolar kurundan kaynaklandığını söyleyen Üzeyir Doğan, “Gram altında fiyat düşüşünün nedeni dolar kurundaki düşüştür. Bundan dolar Merkez Bankası faiz kararını açıklayınca dolar bir miktar gerileyecektir. Gram altın da bundan etkilenecek. Ancak bu son bir düşüş olacak. Ardından kademeli yükseliş süreci başlayacak.” ifadelerini kullandı.

TEŞVİK PAKETLERİ AYRINTISI!

Altın fiyatları konusunda teşvik paketlerine dikkat çeken bir başka ekonomist Yeliz Karabulut ise, “2020 yılı içerisinde altın piyasasının hareketlerini hatırlamakta fayda var. Faizlerin düşmesi ve teşvik paketleri ile kuvvetli bir yukarı yönlü hareket takip edildi. Ancak bugünlerde 2 trilyon dolara yakın bir teşvik paketi konuşuluyor ama altın piyasası bendan pozitif anlamda etkilenmiyor.” açıklamasını yaptı.

ABD'DEN GELECEK VERİ AKIŞI BELİRLEYECEK!

Altın piyasasının yeni dünya ekonomik düzenine göre hareket edeceğini söyleyen Yeliz Karabulut, “Şimdi altın piyasasının koronavirüs sürecindeki güvenli liman olma özelliğini unutmayalım. Yatırımcılar bu piyasaya güvenip varlıkları koruyabildiler. Ancak son günlerde düşüşler gözlemleniyor. Teşvik paketleri ile olumlu etkilenmesi beklenen bir altın piyasası varç Lakin bunun fiyatları yansımadığını görüyoruz. ABD'den gelecek haber akışı bu açıdan büyük önem arz ediyor.” şeklinde konuştu.

Not: Haberlerimizde yer alan yatırım değerlendirmeleri konu olan kişilere aittir ve sitemizle alakası olmadığı gibi yatırım tavsiyesi de değildir.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@