Altın Fiyatı Tahmini Yapan Analistler Bitcoin Darbesine Dikkat Çektiler!

Altın piyasası ABD'den gelen haberlerle zor günler geçirmeye devam ediyor. ABD tahvillerindeki yükselişle altın fiyatları baskılanıyor. Ons altın 1.769 dolara kadar gerileme gösterirken altın 2021'in en kötü performans gösteren değerli metali oldu. Analistler ise altın yatırımcılarına umut veren açıklamalar yapmıyorlar.

Altın Fiyatı Tahmini Yapan Analistler Bitcoin Darbesine Dikkat Çektiler!

Altın piyasasında büyük bir panik havası yaşanmaya devam ederken son dakika gelişmeleri ile fiyatların düşüş hızı belirleniyor.

ALTINDA DÜŞÜŞ PANİĞİ!

Yatırımcıların merakla bekledikleri altın piyasası gelişmelerinde meydana gelen olumsuzluklar nedeniyle ons altın 1.800 doların altında baskılanmaya devam ediliyor. Küresel piyasalardaki reflasyon senaryosu altın fiyatlarında belirleyici oluyor. Dolar endeksinin ve ABD tahvil faizlerinin yükselişi altından çıkışları hızlandırdı. Uzmanlar kısa vadede ons altının fiyatının 1.750 doların aşağısına çekilebileceğini yüksek sesle dillendirmeye başladılar. Orta ve uzun vadede ise altından umudunu kaybetmeyen analistler de dikkat çekici değerlendirmeler yapmaya devam ediyorlar.

ANALİSTLER UMUTLARINI KAYBETMEDİLER!

Bank of America'nın analistleri 2021 yılı içerisinde ons altının 2.000 dolar seviyesinin üzerine çıkma şansının hala devam ettiğini açıkladılar. Ancak banka yetkilileri enflasyon endişelerinin baskılanmaya devam etmesinin altın piyasasında olumsuz bir senaryoya neden olabileceğini düşünüyorlar. Bank of America 2021 yılı için ortalama ons altın fiyatı tahminini 2.063 dolar olarak açıkladı. Analistler altın fiyatlarının çıkışı için ikinci çeyreği işaret ediyorlar. Aynı analistlere göre ons altın Nisan ve Mayıs aylarında 2.100 dolar seviyesine ulaşacak.

ALTINA BİTCOİN DARBESİ!

Analistlerin altın piyasası için yaptıkları son değerlendirmede Bitcoin ayrıntısına da dikkat çekildi. 52 bin dolar seviyesini görerek rekor tazeleyen Bitcoin son dönemlerin en popüler yatırım aracı haline geldi. Tesla'nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın alması da ABD'de Bitcoin'e kurumsal girişleri hızlandırdı. 2021 yılında yüzde 76 değer kazanan Bitcoin yatırımcıların da iştahını kabartıyor. Böyle bir ortamda da altın yatırımcıları altından çıkış yaparak Bitcoin'e geçiyorlar. Gerçekleşen altın satışları da altın fiyatlarının düşmesi yönünde büyük bir baskı kurmasına neden oluyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@