Albaraka, Ibm İle Yeni Bir Projeye İmza Attı

ANKARA(ANKA) - Albaraka, geçtiğimiz haziran ayında bilişim altyapısında başlattığı yenilenme sürecin...

Haberler 19.11.2015, 10:35
Albaraka, Ibm İle Yeni Bir Projeye İmza Attı

ANKARA(ANKA) - Albaraka, geçtiğimiz haziran ayında bilişim altyapısında başlattığı yenilenme sürecine devam ediyor. Performans yönetimi, bütçeleme ve planlama projelerini düzenlemek adına IBM Cognos ile anlaşan Türkiye’nin ilk Katılım bankası Albaraka, yeni anlaşmayla banka içi analizlerde daha etkin bir süreç yönetimi hedefliyor.

Geçtiğimiz haziran ayında “Albatros” ile bilişim altyapısını geliştirme yönünde önemli bir girişimde bulunan Albaraka, bu kapsamda bir adım daha atarak IBM ile yeni bir projeye imza attı. Proje kapsamında Albaraka’nın performans yönetimi ve bütçe planlama süreçleri tek bir sistem içinde gerçekleştirilecek; tüm bu projeler daha etkin bir biçimde kullanılabilecek.

Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Melikşah Utku, yeni anlaşmayla ilgili “Amacımız en iyi, en hızlı ve güvenilir bankacılık hizmeti sunmak. Bu işbirliğini bu anlamda çok önemsiyoruz” diyen “Albaraka olarak büyük bir dönüşüm içindeyiz ve 2015'te bunun sonuçlarını almaya başlayacağız. Bunun için hedeflerimizden, ürün/hizmet kalitesini arttırmak, dağıtım kanallarımızın tamamını etkin kullanmak ve en iyi bilgi teknolojileri altyapısına sahip katılım bankası olmak için çalışanların performansını arttırmalı, daha doğru ve adil hedefler ile bütçeleme sürecini yürütmeliyiz. Kurum içi performans yönetimi sistemi Kurumsal Karne (Balanced Scorecard) sürecini yönetebilmek ve bütçeleme ve planlama sistemlerini daha etkin hale getirebilmek düşüncesiyle, IBM Cognos’un ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğini düşünerek, bu ürünü seçtik” diye konuştu.

-ALBARAKA REKABETTE AVANTAJ SAĞLAYACAK-

IBM Türkiye iş ortağı Intellium tarafından gerçekleştirilecek projelerin farklı fazlar halinde bir yıldan kısa bir zamanda tamamlanması öngörülüyor. Proje kapsamında Albaraka’nın ilgili tüm birimleri IBM Cognos Performans Yönetimi ve Bütçeleme ve Finansal Raporlama uygulamalarını kullanacak. Kurumsal Performans Yönetimi’nin üç önemli unsuru olan Kurumsal Karneleme, Bütçeleme ve Finansal Raporlama konularında Albaraka Türk’ün önemli bir rekabet avantajı sağlaması hedefleniyor. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@