Aksigorta 3.çeyrekte 20 Milyon Tl Net Kâra Ulaştı

ANKARA(ANKA) -2015 yılının 3. çeyreğinde 351 milyon TL prim üretimi gerçekleştiren Aksig...

Haberler 16.11.2015, 10:50
Aksigorta 3.çeyrekte 20 Milyon Tl Net Kâra Ulaştı

ANKARA(ANKA) -2015 yılının 3. çeyreğinde 351 milyon TL prim üretimi gerçekleştiren Aksigorta, oto dışı sigortalarda prim üretimini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9 artırarak 178 milyon TL’ye yükseltti.

2015 yılının üçüncü çeyreğinde 351 milyon TL prim üretimi gerçekleştiren Aksigorta, oto dışı sigortalarda prim üretimini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9 artırarak 178 milyon TL’ye yükseltti. Trafik dışı branşlardaki yüksek büyüme oranlarının pozitif etkisi ile teknik karlılığı 44 milyon TL seviyesinde sonuçlanan Aksigorta’nın sigortacılıktaki teknik karlılık göstergesi olan bileşik rasyosu geçen yılın aynı dönemine göre 1 puanlık iyileşme ile yüzde 98 seviyesinde gerçekleşirken hasar prim rasyosu ise yüzde 68 seviyesinde gerçekleşti.

Aksigorta’nın trafik harici branşlarda prim üretiminin 2015’in son çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8-10 aralığında büyümesi ve bileşik rasyonun yüzde 92-93 aralığında gerçekleşmesi bekleniyor.

Üçüncü çeyrek sonuçları ile ilgili bilgi veren Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen şöyle dedi:

“2015’in geri kalan döneminde de trafik harici branşların payını artırarak dengeli bir portföy yaratmaya, sektörün üzerinde büyüyerek pazar payımızı korumaya, banka kanalında ivmelenmeye, acente kanalımızın portföy kârlılığını iyileştirmeye, dönüşüm projelerini sürdürmeye ve piyasa değerimiz ile hisse performansımızı yükseltmeye devam edeceğiz. Sadece fiyat odaklı değil, yüksek hizmet kalitesi ve farklılaşan ürünlerimiz ile rekabet içinde yer alacağız. Tüm bu hedeflerimizi gerçekleştirirken de 55 yıllık tecrübemizi, bilgimizi, imkanlarımızı müşterilerimize doğru çözümleri sunmak, olumlu bir deneyim yaşatmak ve onların, aileleri ile birlikte geleceğe güvenle bakmalarını mümkün kılmak hedeflerimizin odak noktasını oluşturacak.” (ANKA)

(AR/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@