Air Canada'nın, rüya uçak olarak tanımlanan Dreamliner'ı su takı ile karşılandı

KANADA’nın en büyük havayolu şirketi olan Air Canada’nın Türkiye uçuşlarındaki yolcu yoğunluğu yüzde 25 artınca şirket uçak tipini büyüterek Boeing’in son versiyonu olan Dreamliner B787 ile uçuşlarını gerçekleştirmeye başladı.

Haberler 02.05.2016, 12:44
Air Canada'nın, rüya uçak olarak tanımlanan Dreamliner'ı su takı ile karşılandı
KANADA’nın en büyük havayolu şirketi olan Air Canada’nın Türkiye uçuşlarındaki yolcu yoğunluğu yüzde 25 artınca şirket uçak tipini büyüterek Boeing’in son versiyonu olan Dreamliner B787 ile uçuşlarını gerçekleştirmeye başladı. Dreamliner uçağının İstanbul’a ilk inişi nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda itfaiye tarafından su takı düzenlendi ve yolcular Türk lokumuyla, uçuş ekibi de çiçeklerle karşılandı.

Törende bir açıklama yapan Kanada’nın İstanbul Başkonsolos’u Andrew R. Smith “ Hem iş, hem ekonomik olarak büyüme bekliyoruz. Bu uçuşla bu hatta yeni bir uçak verilmesinden oldukça memnunuz” dedi.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali geliş katında düzenlenen törende bir açıklama yapan Air Canada Türkiye Genel Müdürü Nedime Konuksever ise Deraemliner B787’nin ‘Rüya Uçak’ olarak tanımlandığını belirterek şunları söyledi :

“Air Canada İstanbul’a direkt seferleri 2013 yılında başlattı. Farklı uçaklarla operasyonlarımızı yapıyorken bugün Boeing 787 Dreamliner, ‘Rüya Uçakları’ ile hizmetimizi sürdürüyor olacağız. Seferlerimiz direkt olarak İstanbul Toronto olarak yapılıyor. Sürekli tüm yıl boyunca Dreamliner ile seferleri gerçekleştiren tek kuzey Amerikalı olacağız. Bu açıdan çok gururlu ve mutluyuz. Bilet fiyatları içinbir kampanyamız var. Her şey dahil 400-450 dolar arası bir fiyatla Kanada’ya ve Amerika’ya uçulabiliyor. Dreamliner gibi bir uçak aslında bu fiyatla gerek ABD gerek Kanada ve 190 ayrı kente uçabilmek bence mucize. Yeni uçağın kullanımı ile birlikte toplam yüzde 25’lik koltuk artışı sağladık. Bu uçaklarda Air Canada için dizayn edilmiş üç kabinli olarak Businnes Class, Ekonomi Class’ın yanı sıra Premium sınıfı ile yolcularımıza hizmet vereceğiz.”

Air Canada Havayolları’nın İstanbul –Toronto- İstanbul seferleri haftanın her günü yapılıyor.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@