Aile Bakanlığı 2021 Ev Yardımları! 20.000 TL Onarım Tadilat Parası

Aile Bakanlığı'nın 2021 yılı yardımları kapsamında vatandaşlar 20.000 TL ev bakım onarım desteği alabilirler. Bakanlığın 2021 yılı destek programında yer alan yardım parasını almak için yazılı başvuruların onaylanması gerekiyor.

Aile Bakanlığı 2021 Ev Yardımları! 20.000 TL Onarım Tadilat Parası

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 2021 yılı destek programında barınma yardımları bulunuyor. 

Barınma yardımları ev yapımı, ev eşyası ve ev onarımları için sağlanıyor. Vatandaşların taleplerine göre sağlanan barınma yardımları arasında yer alan tadilat parasının nasıl, hangi şartlarla ve nereye başvuru yapılarak alınacağını aktarıyoruz. 

20.000 EV BAKIM ONARIM TADİLAT PARASI

Bilindiği üzere Aile Bakanlığı her ilde merkez ve ilçede ayrı ayrı bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları üzerinden ihtiyaç sahibi olan ailelere, vatandaşlara, kadınlara ve çocuklara çok özel destekler sağlıyor. 

Bakanlığın bu destekleri arasında olan ve ailelere sağlanan ödemeler arasında barınma yardımlar var. 

Aile Bakanlığı barınma yardımlarını zor durumda olan, sosyal güvencesi olmayan, ihtiyaç sahibi konumunda bulunan vatandaşlara 4 ayrı koldan sağlıyor. 4 destekten bir tanesi olan tadilat yardımları ise ailenin kaldığı evin bakımları için sağlanıyor. 

Desteği Amacı

Barınma yardımlarının amacı zor durumda olan ailelerin daha iyi koşullarda yaşamlarını sürdürmesidir. 

Barınma Yardımı Nedir? sorusuna ise Aile Bakanlığı Oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara evlerinin bakım-onarımı kapsamında sağlanan nakdi olarak yapılan yardımlardır, açıklamasında bulundu. 

TADİLAT YARDIM PARASI ÖZELLİKLERİ

* Vatandaşların yaşadıkları evlerin bakım ve onarımı için sağlanır.

* Başvuruların onaylanması durumunda 20.000 TL'ye kadar ödenek sağlanabilir. 

* Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının ailenin durumun incelemesi sonrası ihtiyaç sahibi olduğu belirlenirse destek sağlanır. 

* Desteğin alınabilmesi için hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az (2021 yılı için 852,53 TL) olması gerek.

BAŞVURU ADRESİ

Söz konusu destek için başvuru yapacak vatandaşlar kendi ilçelerinde görevini devam ettiren kaymakamlık binasına gidecekler. Kaymakamlık binasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının birimleri bulunuyor bu birimlere dilekçe ile başvuru yapacaklar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@