Aile Bakanı Yanık'tan Evde Bakım Maaş Alanlara Son Dakika Bayram Müjdesi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık:, Mayıs 2021 dönemi evde bakım maaşı ödemelerine ilişkin son dakika açıklamasında bulundu. Bakan yanık ödemelerin Ramazan Bayramı'ndan önce 10 Mayıs tarihinde ödeneceğini duyurdu.

Aile Bakanı Yanık'tan Evde Bakım Maaş Alanlara Son Dakika Bayram Müjdesi

Mayıs 2021 Evde Bakım Maaşı ödemeleri Ramazan Bayramı sürecinde denk gelmişti. Bazı illerde ödemeler bayramdan önce yapılmaya başlanmıştı. Ancak vatandaşlar kendi şehirleri için ödeme yapılıp yapılmayacağını merak ediyorlardı. Evde bakım maaşı ödemesi alan herkes için müjde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan geldi. 

AİLE BAKANI YANIK: EVDE BAKIM MAAŞI ÖDEMELERİ BUGÜN YATIYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yazılı bir basın açıklaması yayımladı. Yazılı açıklamasında mayıs dönemi evde bakım maaşına değinen Bakan Yanık ödemelerin bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlara ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla ödendiğini bildirdi.

Toplam 536 bin engelli vatandaş için evde bakım yardımı ödemesi yapacağını ifade eden Bakan Yanık ödemelerin aylık tutarını 888.5 milyon TL olarak açıkladı. Evde bakım maaşı ödemelerinin ne zaman ödeneceğine ilişkin de bilgi veren Bakan Yanık müjdeli açıklamada bulundu. 

Aile Bakanı Yanık'ın Açıklaması

"Ramazan Bayramı'na denk gelen mayıs ayı evde bakım yardımı ödemelerinin tarihini, ihtiyaç sahibi aileleri desteklemek amacıyla öne çektik. Ödemeleri bugün gerçekleştiriyoruz. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin mübarek Ramazan Bayramlarını tebrik ediyorum."

Yazılı açıklamasının sonunda ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık 10-16 Mayıs Engelliler Haftası'nın 'Erişebilir Türkiye, Engelsiz Yaşam' için vesile olmasını temenni etti. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@