Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar Hangilerdir? (Güncel Liste 2021)

Kredi kartlarının birçoğunda yıllık düzenli olarak aidat kesilmektedir. Ancak aidatın kesilmediği kredi kartları da bulunmaktadır ve bunların ismi aidatsız kredi kartlarıdır.Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalara ait güncel liste haberimizde..

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar Hangilerdir? (Güncel Liste 2021)

Aidatsız kredi kartı veren bankalardan önce aidatsız kredi kartı nedir sorusunun yanıtlanması daha doğru olacaktır.

Aidatsız Kredi Kartı Nedir?

Genel olarak bankalar kredi kartlarından “yıllık sabit kart aidatı” ismiyle ücret tahsil etmektedirler. Bankalar tarafından alınan bu ücret, “kredi kartı aidatı” olarak bilinmektedir. Kredi kartı aidatı dışında kredi kartı ücreti gibi de ifade edilebilmektedir. Düzenli olarak yıllık kredi kartı aidatı almayan kartlar ise; “aidatsız kredi kartı” olarak nitelendirilmektedir.

Bankaların aidat ücreti tahsil etmediği veya “ücretsiz kart” ismiyle ifade edilen bu kartlar; bankaların klasik kredi kartlarında bulunan tüm özelliklere sahiptir. Fakat belirtmek gerekir ki bankadan bankaya değişiklik gösterebilmekle beraber; aidatsız kredi kartlarının bazılarında bazı özellikler bulunamamaktadır. Aidatsız kredi kartı nedir sorusunu yanıtlandırdıktan sonra aidatsız kredi kartı veren bankalar hangileridir onu inceleyeceğiz.

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

  • Akbank Axess Free
  • Yapı ve Kredi Bankası World Eko
  • Bonus Flexi
  • Ziraat Bankası Bankart Combo
  • TEB Sade Kart
  • İşbankası Maxsimum
  • Finansbank Fix Kart

Yapı Kredi Bankası: World Eko Kart

Yapı Kredi’nin ücretsiz hizmet olarak verdiği World Eko Kartı internetten başvuru yaparak alabilirsiniz. İnternetin dışında Yapı Kredi telefon bankacılığından alabilirsiniz. Yapı Kredi müşteri hizmetlerine bağlanmak için 444 0 444’ü aramalısınız. Ayrıca World Eko Kart başvurusunu, Yapı Kredi Mobil’den ve SMS aracılığıyla da yapabilirsiniz. Yapı Kredi World Eko Kart’a SMS aracılığıyla başvuru yapmak için; “WORLD” yazıp bir boşluk bırakın ve sonra kimlik numaranızı yazıp 4407’ye mesaj şeklinde göndermeniz yeterlidir. 

Türkiye İş Bankası: Maximum Aidatsız Kredi Kartı

Aidatsız kredi kartı hizmeti veren bir diğer banka da Türkiye İş Bankası’dır. Türkiye İş Bankası’nın Maximum Aidatsız kredi kartına SMS ile kolayca başvurunuzu yapabilirsiniz. “AİDATSIZ” yazdıktan sonra bir boşluk bırakın ve ardından kimlik numaranızı yazın. Yazdığınız bu iletiyi 4402’e gönderin. SMS başvurusu dışında İş Bankası resmi internet sitesinden de Maximum aidatsız kredi kartına başvurabilirsiniz. 

Garanti Bankası: Bonus Flexi

Aidatsız kredi kartı almak istiyorum diyorsanız Garanti Bankası da bu hizmeti vermektedir. Garanti Bankası’nın aidatsız kredi kartının ismi Bonus Flexi’dir.  Bonus Flexi aidatsız kredi kartına başvurunuzu SMS aracılığıyla yapabilirsiniz. “BFLEXI” yazıp 3340’a kısa mesaj şeklinde göndererek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. SMS yöntemi dışında Bonus Flexi kartını başvurunuzu Garanti BBVA web sitesinden de yapabilirsiniz.

Akbank: Free Kart

Eğer Akbank müşterisi iseniz veya Akbank müşterisi olmayı düşünüyorsanız Akbank’dan da aidatsız kredi kartına sahip olabilirsiniz. Akbank, Free Kart ismi ile müşterilerine aidatsız kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Akbank’ın Free Kartını kullanarak yıllık herhangi bir aidat ödemenize gerek kalmadan kredi kartınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Sizler de bu kartları kullanarak kredi kartınıza yıllık bir aidat ödemesi yapmayabilirsiniz. Birçok bankanın aidatsız kart ismiyle ayrı bir kart bulunmaktadır. Biz de bugün yazımızda aidatsız kredi kartları hangileri sorusuna yanıt vermeye çalıştık.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@