4 Mayıs Evde Bakım Parası Yatan Yatmayan İller! İlk Ödeme Yapıldı Mı?

4 mayıs evde bakım parası yatan iller listesi. Evde bakım maaşı alanlar mayıs ayında yapılacak ödemelerin bayramdan önce ödenip ödenmeyeceğini merak ediyorlar. Peki evde bakım maaşı ödemeleri bayramdan önce hesaplara yatırılacak mı? İşte ödeme listesine dair son durum.

4 Mayıs Evde Bakım Parası Yatan Yatmayan İller! İlk Ödeme Yapıldı Mı?

4 Mayıs Evde Bakım Parası Yatan İller listesi on binlerce vatandaş tarafından aranıyor. Evde bakım parası ödemelerinin Ramazan Bayramından önce hesaplara yatırılmasını bekleyen vatandaşlar Aile Bakanlığı'nın atacağı adımları bekliyor. Memur maaşı ödemelerinin öne alınması, emekli ikramiyelerin çok önceden ödecek olması gibi etmenler evde bakım desteği alanları ümitlendirdi. 

4 MAYIS EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER

Mayıs ayının girmesi ve ilk birkaç günün geçmesinin ardından evde bakım maaşı ödemelerinin başlaması bekleniyor. Aile Bakanlığı - Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden evde bakım maaşı ödemelerinde normal süreçlerde, ilk ödemeler ayın 7. 8. veya 9. gününde mutlaka yapılırdı. 

Her ayın ilk haftasının tamamlanmasının ardından başlayan evde bakım maaşı ödemeleri genellikle 2 haftalık süre zarfında Türkiye geneli çok sayıda şehir için ödenir. Ancak mayıs ayı normal şartlar altında değerlendirilecek bir dönem değil. 

Ramazan Bayramının ayın 13. gününe kutlanacak olması ve tam kapanma sürecinin de devam ediyor olması ödemelerin çok daha erken yapılmasını beklentisini oluşturuyor. Haftaiçi sokağa çıkma yasakları, haftasonu kısıtlamalarının olduğu bu dönemde destek alanlar ödemelerin en erken şekilde yapılmasını bekliyorlar. 

İLK ÖDEME TARİHİ NE ZAMAN? BAYRAMDAN ÖNCE ÖDENECEK Mİ?

Evde bakım maaşı alanlar ödemelerin Ramazan Bayramı'ndan önce yapılmasını istiyorlar. Aile Bakanlığı - Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü kurumlarının tüm şehirler için aynı gün ödeme yapmasını bekleyen hak sahipleri, ödemelerin bayram sonrasına kalmasını istemiyorlar. 

Evde bakım maaşı ödemelerinin bayram sonrasına kalması durumunda sürecin daha da uzama riski var. 

Ramazan Bayramı sürecinde tam kapanma kısıtlamalarının devam ediyor olması bayramdan sonraki süreçte ise kamu çalışanlarına uygulanacak 9 günlük tatil bulunması sürecin ay sonuna kadar sarkabileceğine işaret etiyor. 

Tüm bu gelişmelerin yanında ise Aile Bakanlığı - Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünün ödemeleri Ramazan Bayramı'ndan önce yapması bekleniyor. 

E-DEVLET'TEN ÜCRETSİZ KONTROL EDİN

Evde Bakım Maaşı Ödeme Sorgulama e-Devlet TIKLAYIN

Kamugundemi.com olarak yukarıda e-Devlet sisteminden evde bakım maaşı sorgulaması yapabileceğiniz bağlantıyı verdik.Bu bağlantı üzerinden sisteme giriş yapabilir ve 4 Mayıs Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesinde kendi şehriniz için ödeme yapılmışmı öğrenebilirsiniz. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@