3 Mayıs Pazartesi Gram Altın, Dolar, Çeyrek Altın! Açılış Fiyatları Yüksek Mi?

3 Mayıs Pazartesi gününe dolar nasıl başladı? Yeni hafta başında gram altın düştü mü, çıktı mı? Gram altın, çeyrek altın kaç TL oldu? Yurtiçi ve yurtdışında yaşanan son gelişmelerin ardından altın ve dolar fiyatlarında oluşan son tablo haberimizde.

3 Mayıs Pazartesi Gram Altın, Dolar, Çeyrek Altın! Açılış Fiyatları Yüksek Mi?

Yeni haftanın ilk işlem saatlerinde altın ve döviz kuru fiyatları merak ediliyor. Piyasaların yeni haftaya başladığını merak edenler fiyatların yükseldiğini mi yoksa düştüğünü mü araştırıyolar. İşte para piyalarının son hali. 

DOLAR FİYATLARINDA GÜNÜN İLK İŞLEM RAKAMLARI

Dolar kuru yeni haftanın ilk işlem gününe yukarı yönlü eğimle başladı. Bir önceki haftada dalgalı bir seyir izleyen dolar kuru hatfayı da değer kaybı ile tamamlamıştı. Geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmelerin ardından ise dolar kuru haftanın ilk gününde yönünü yukarı çevirdi. 

Dolar kuru 8.29 TL bandından başladı. Euro yatırımı yapanlar için ise 1 Euro 9.96 TL bandında bulunuyor. 

Dolar kuru yeni hafta içerisinde en önemli veri olarak enflasyon rakamlarını takip edecek. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) gün içerisinde Nisan 2021 enflasyon rakamlarını açıklayacak. TÜİK'in enflasyon rakamları sonrasında ise dolar kurunun yeni bir seyir izlemeesi bekleniyor. 

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Altın fiyatlarının yön bulmasında son günlerde yurtışı kaynaklı gelişmeler etkili oluyor. Yurtdışı yatırımcılarının tercihlerinin değişme ihtimali altının ons fiyatlarında baskı oluşturuyor. Özellikle ABD 10 yıllık tahvil faiz oranlarının yeniden yükselmesi altın fiyatlarını etki ediyor. 

Bu gelişmlerin ardından altın fiyatlarında oluşan tablo şöyle;

ONS altının haftanın ilk işlem gününe 1774 dolar bandından başladı. Gram altın ise 472 TL'den güne merhaba dedi. Çeyrek altın 782 TL, yarım altın 1562 TL ve tam altın ise 3 bin 113 TL'den satışa başladı. 22 ayar bileziğin gram fiyatı ise 454 TL bandında yer alıyor. 

UZMANLARIN ALTIN VE DOLAR YORUMU

Uzmanlar altın fiyatlarına dair değerlendirmelerinde ABD 10 yıllık tahvil faiz oranlarına değiniyorlar. Nisan ayının başında 1.53 seviyesinde olan faiz oranları geçtiğimiz hafta içerisinde 1.67 seviyesine ulaşmıştı. Bu artış oranı ile yatırımcıların ilgisinin oraya kayabileceği belirtilirken altının ons türünden fiyatlarının baskılanabileceği vurgulandı. Altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketlerde 1800 dolar seviyesi izlenecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@