23. Yaşında Kipa'dan Rekor Rakamlar

ANKARA(ANKA) -23. yaşını kutlayan perakende zinciri Kipa, bu yılki satış rakamlarıyla müşterilerinin ilk te...

Haberler 18.11.2015, 10:20
23. Yaşında Kipa'dan Rekor Rakamlar

ANKARA(ANKA) -23. yaşını kutlayan perakende zinciri Kipa, bu yılki satış rakamlarıyla müşterilerinin ilk tercihi olduğunu bir kez daha kanıtladı. Kipa’da tüm zamanların en beğenilen ürünleri arasında yer alan 19 litrelik Kipa su, bu yıl 874 bin adet sattı. Yıl sonuna kadar bu rakamın 1.2 milyon damacanaya çıkması beklenirken, şu ana kadar satılan sularla 6 adet olimpik havuz ağzına kadar doldurulabiliyor.

Ege’nin kalbi İzmir’de, 1992 yılında kurulan perakende zinciri Kipa (Kitle Pazarlama A.Ş), 23. yaş gününü müşterileri ve çalışanlarıyla birlikte kutlamaya devam ediyor. Yaş günü kutlamaları kapsamında cazip kampanyalar, promosyonlar ve renkli etkinlikler sunan firma, 23 yaşında ortaya koyduğu satış rakamlarıyla da istikrarlı ve başarılı bir performans ortaya koyduğunu kanıtlıyor.

Kipa’nın bu yılki satış rakamlarına dair en dikkat çekici bilgiler şöyle:

Kipa’da tüm zamanların en beğenilen ürünleri arasında yer alan 19 litrelik Kipa su, bu yıl 874 bin adet sattı. Yıl sonuna kadar bu rakamın 1.2 milyon damacanaya çıkması beklenirken, şu ana kadar satılan sularla 6 adet olimpik havuz ağzına kadar doldurulabiliyor.

-5.4 MİLYON ÇOCUĞA SÜT-

Süt kategorisindeki ürünler de Kipa müşterilerinin en çok tercih ettikleri ürünler arasında. Bu yıl Kipa’da süt çeşitleri, kefir ve sahlep gibi ürünler yaklaşık 2.7 milyon litrelik satış oranını yakaladı. Diğer bir deyişle, Yetişme çağındaki 5.4 milyon çocuğun; yani Türkiye’deki toplam çocuk nüfusunun ise yaklaşık beşte birinin bir günlük süt ihtiyacını Kipa karşılıyor.

-104 TON KAHVE TÜKETTİK-

Kipa’larda bu yıl tam 104 ton Türk kahvesi satılırken, 126 bin kişi ise köpüklü Türk kahvelerini Kipa’dan aldıkları kahve fincanlarında içti. Bir kahvenin 40 yıl hatırı varsa, Kipa’da bu yıl satılan kahvelerin toplam hatırı 13 milyon yılı aşıyor.

-BÖREKLERİN BOYU 14 BOĞAZ KÖPRÜSÜ EDİYOR-

Kipa’nın leziz unlu mamulleri da yıl boyu müşterilerin beğenisini topladı. Favori ürünler arasındaysa rulo börek başı çekiyor. Kipa mağazalarında 1 milyon 250 binden fazla satılan börekler uç uca eklendiğinde, 22,3 kilometrelik uzunluğa erişiliyor. Bu rakam, Boğaz Köprüsü’nün 14 katı, dünyanın en yüksek binalarından Burj Dubai’nin ise yaklaşık 28 katı ediyor.

-HER VATANDAŞA BİR KİLO BAKLAVA-

Kipa müşterileri başta bayramlar olmak üzere yıl boyunca ağızlarını tatlandırmayı da ihmal etmedi. Kipa mağazalarında satılan 406 ton baklava ile Edirne’de herkese birer kilogram baklava düşüyor.

-TABLET ALANLAR DEV STADI İKİ KEZ DOLDURUYOR-

Müşterilerine zengin bir teknolojik ürün çeşitliliği sunan Kipa mağazalarında bu yıl yaklaşık 150 bin adet tablet satıldı. Bir başka deyişle Kipa’da satılan tabletleri satın alan kişiler, Türkiye’nin en büyük statlarından Atatürk Olimpiyat Stadı’nı iki kez doldurabiliyor. Harici bellek, kulaklık, pil vb. gibi aksesuar kategorisindeki ürünlerin satışı ise yılın başından bu güne dek 2 milyonu geçti. Özetle Türkiye’deki her 38 kişiden biri, teknolojik aksesuarını Kipa’dan aldı. (ANKA)

(AR/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@