2021 Yılı TMO Hububat Bakliyat Alım Fiyatları! Tarım Bakanı Pakdemirli'den İlk Açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Bekir Pakdemirli'den 2021 yılı TMO hububat ve bakliyat alım fiyatlarına ilişkin açıklama geldi. Bekir Pakdemirli konuşmasında alım fiyatlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacağını ilan etti.

2021 Yılı TMO Hububat Bakliyat Alım Fiyatları! Tarım Bakanı Pakdemirli'den İlk Açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli üreticiler, çiftçiler tarafından merakla beklenen 2021yılı TMO  hububat ve bakliyat alım fiyatlarına ilişkin ilk açıklamada bulundu. Bakan Pakdemirli konuşmasında alım fiyatlarınn ne zaman açıklanacağına dair bilgi verdi. 

TMO 2021 YILI HUBUBAT VE BAKLİYAT ALIM FİYATLARI

Bakanlık personeli ile video konferans görüşme sistemi ile bayramlaşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bayramlaşma sonrası açıklamlaarda bulundu. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın bayram süreci çalışmaları hakkında konuşan Bekir Pakdemirli vatandaşlara en iyi hizmetin sağlanması için 150 binden fazla personelin gayret gösterdiğini söyledi.

Konuşmasının devamında son günlerde duyurulan bölgesel kuraklık açıklamasına değinen Bakan Pakdemirli kuraklığın etkisiyle hububat üretiminde bir miktar düşüş beklendiğini ifade etti. Pakdemirli ayrıca üretimde çok büyük bir kaybın olmaması için Tarım Bakanlığı olarak kuraklıkla etkin bir mücadele yürütüldüğünü de sözlerine ekledi. 

Hububat Alım Fiyatlarına Dair Konuşması

Üreticilerin merakla bekledikleri hububat ve bakliyet alım fiyatlarına dair ilk açıklama da toplantıda geldi. Bekir Pakdemirli üreticiler adına yaptığı açıklamasında, hükümet olarak üretici dostu politikalar yürüttüklerini söyledi. Bu kapsamda 2021 yılı hububat fiyatlarının açıklanacağını ifade eden Pakdemirli fiyatlar için bayramdan sonrasını işaret etti. 

"Bayram sonu, Sayın Cumhurbaşkanı'mız tarafından üreticilerimizi memnun edecek seviyede TMO alım fiyatları açıklanacak. Üreticilerimiz tarafından TMO'ya arz edilecek hububat ve bakliyat ürünlerinin tamamı TMO tarafından alınacaktır."

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli konuşmasını ise daha önceki senelerde olduğu gibi 2021 yılında da hububat ve bakliyat alımlarının sorunsuz ve başarılı bir şekilde yürütüleceğini belirtti. Pakdemirli konuşmasını ise yeni hasat ve alım döneminin memleketimiz, üreticilerimiz ve Bakanlığımız için hayırlı olmasını dilerim, sözleri ile tamamladı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@