2021 İŞKUR Vergi, Prim ve Ücret Teşvikleri Yapılan Ödemeler

Türkiye İş Kurumu istihdamın sağlanması maksadıyla 2021 yılında bazı teşvik programlarına devam ediyor. Kurum bunların yanında ayrıca bazı ek teşvik ödemeleri yapıyor.

2021 İŞKUR Vergi, Prim ve Ücret Teşvikleri Yapılan Ödemeler

İŞKUR 2021 yılı teşvik ödemeleri; Türkiye İş Kurumu istihdamda sürekliliğin sağlanması, yeni istihdam kanallarının açılması ve işsizlik oranının azaltılması amacıyla özel durumlara göre teşvik ödemeleri sağlıyor. Halen devam eden bu ödemelerin neler olduğunu liste halinde aktarıyoruz. 

İŞKUR 2021 TEŞVİKLERİ

Pandemi sürecinin olumsuz ekonomik etkileri ve iş dünyası üzerinde oluşturduğu baskı nedeniyle Türkiye İş Kurumu üzerinden çok sayıda destek ödemesi sağlanıyor. İşverenlere sağlanan destekler ile çalışanların işten çıkarılması önleniyor. 

Pandemi süreci öncesinden sağlanan destekler ile de İŞKUR istihdamın artırılmasını amaçlıyor. Bu kapsamda kurumun normal işsizlere, işsizlik maaşı alanların istihdamına ve kadın istihdamına özel ödemeleri bulunuyor.

Vergi, Prim ve Ücret Teşviki

Kurum sitesinden sağlanan destek, teşvik ödemelerine ilişkin bilgilendirme açıklamasında tüm bilgileri verdi. 

"İstihdam teşvikleri ile, belirli şartları taşıyan işsizleri istihdam eden işverenlere değişen sürelerle ve tutarlarla prim, vergi veya ücret destekleri sağlanmaktadır. Bu teşviklerden bir bölümü İŞKUR tarafından finanse edilmekle birlikte, işlem uygulayıcısı Sosyal Güvenlik Kurumu’dur."

2021 DESTEL TEŞVİK TABLOSU

2021 yılında hangi alanda hangi teşvik ödemesinin yapıldığına dair Türkiye İş Kurumu tablo yayımladı. Toplam 7 farklı teşvik ödemesi sağlayan İŞKUR, bu desteklere devam ediyor. 

2021 yılı İŞKUR teşvik ödemeleri arasında, "Kadın, Genç ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Olanların İstihdamı Teşviki, İlave İstihdam Teşviki, İşsizlik Ödeneği Alanların İstihdamına Yönelik Teşvik, Normalleşme Desteği, İstihdama Dönüş Teşviki (Prim Desteği), İstihdama Dönüş Teşviki (Geçici İşgücü Desteği), Artı İstihdam Teşviki" bulunuyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@