2015 Perakende Günleri İçin Geri Sayım Başladı

ANKARA(ANKA) - Bu yıl 15’incisi düzenlenecek Perakende Günleri için geri sayım başladı. B...

Haberler 21.11.2015, 11:05
2015 Perakende Günleri İçin Geri Sayım Başladı

ANKARA(ANKA) - Bu yıl 15’incisi düzenlenecek Perakende Günleri için geri sayım başladı. Bu sene, 25 - 26 Kasım 2015 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek Perakende Günleri, 19 farklı oturumda 21 ayrı konuşmacıyı ağırlarken ikili görüşmelerle de Türk markalarını uluslararası yatırımcılar, perakende grupları ve AVM'lerle buluşturacak.

Türkiye’deki en büyük iş dünyası organizasyonu ve uluslararası alanda sayılı organizasyonlardan biri olan Perakende Günleri’nin bu yılki konferans moderatörlüğünü ise sektörün genç isimleri; Derimod yönetim kurulu üyeleri Ali Zaim ve Murat Zaim üstlenecek. Soysal tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenecek Perakende Günleri Multi Turkey, CardFinans ve Hopi ana sponsorluğunda gerçekleşecek. Her yıl perakende sektörü tarafından büyük ilgiyle takip edilen Perakende Günleri bu yıl da B2B toplantılarla uluslararası yatırımcılar, perakende grupları, master franchisee'ler, AVM'ler ve ülke danışmanlarıyla da bir araya gelme imkanı sunacak.

Her yıl olduğu gibi bu sene de birbirinden değerli isimleri ağırlayacak Perakende Günleri’nin en önemli konuşmacılarından biri dünyayı en çok etkileyen ekonomist ve düşünürlerden biri olan Harvard Üniversitesi Profesörü, Venezula Planlama Eski Bakanı Prof. Ricardo Hausmann olacak. Hausman etkili verimlilik ve sağlıklı büyüme için “Scrabble”, “Orman”, “Peynirin Yanında Motor” ve diğer teorileriyle bir yandan stratejik düşünceyi etkilerken uygulamaya geçebilecek ipuçları verecek.

“The Retail Revival” kitabının yazarı yılların usta perakendecisi perakende devlerinin bir numaralı danışmanı Doug Stephens ise perakendenin geleceğini bilim kurgu senaryolarıyla değil, işi doğrudan etkileyen gerçeklerle ve çözüm yollarını anlatacak. Stephens, genellikle havada kalan “müşteri deneyimi”, “müşteri serüveni”, “digital perakende” ve “mobil devrimi” gibi moda kavramları, somut ve ölçülebilir bir çerçeveye oturtarak tüm perakendeciler için yaşamsal konulara açıklık getirecek.

Görsel mağazacılığı, sadece estetik kaygılarla yapılan uygulamalar olmaktan çıkaran GH&Associates, New York, Sao Paulo, Kurucusu ve Başkanı, FIT New York, ISEM Madrid Öğretim Üyesi, Brezilya Retail Design Institute’ün Kurucu Başkanı, Madrid ve Barselona Retail Design Institute’ün Kurucusu George Homer, Mağaza görselliğinin müşteriyi satışa yönlendirme sürecinde nasıl kullanılacağı, satışları nasıl artıracağı, mükemmel müşteri serüvenine nasıl destek olacağı gibi soruların cevaplarını sıradışı ve etkileyici taktiklerle Perakende Günleri'nde anlatacak.

Teknoloji ve iş dünyasının sıradışı düşünürü, “The Network Always Wins” kitabının yazarı, Nexxworks Bilgi Teknolojileri Başkanı, Kaliforniya Üniversitesi Dijital Dönüşüm Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Peter Hinssen geleceğin iş yaşamındaki yeni yapıyı anlatacak. Her gün takip edilemez şekilde artan binlerce teknolojik gelişmenin yığınından sıyrılıp şirketin, pazarın, rakibin ve organizasyonun nasıl başka bir yapıya dönüşeceğini paylaşacak. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@