2. El Otoda Yüzde 1 KDV Fırsatı! Kamudan Satılık Ucuz Yeni Araçlar

2 farklı belediye başkanlığı tarafından yayımlanan duyurular ile ikinci el araç satışları yapılacağı duyuruldu. Belediyelerin ihale ile yayımladıkları araç satış duyurularının tüm detayları Kamu Gündemi'nde.

2. El Otoda Yüzde 1 KDV Fırsatı! Kamudan Satılık Ucuz Yeni Araçlar

Kamu gündemi olarak belediyelerin, kamu kurumlarının ve diğer devlet birimlerinin satışa çıkardıkları ikinci el araç listelerini düzenli olarak aktaroyoruz. 

Mayıs ayının ikinci yarısı için yayımlanan yeni duyuruları da haberimzde derledik. İkinci el araç satışı için ilan yayımlayan kamu kurumları, kamu kurumlarının araç satışları için belirledikleri muhammen bedeller ve araçlar için başvuruların nasıl yapılacağı adım adım sizlelre. 

ARAÇ SATIŞI İÇİN YENİ İLAN YAYIMLAYAN KURUMLAR

Mayıs ayının kalan döneminde başvuruları alınmak üzere yayımlanan ikinci el araç satış duyuruları iki kurumdan geldi. İki farklı şehirde yer alan belediye başkanlıkları duyurularında, kendilerine ait olan ikinci el otomobilleri ihale ile satacaklarını bildirdiler. İlan yayımlayan iki o iki kurum. 

* Konya Ereğli Pancar Ekicileri Kooperatifi. 

* Nevşehir Ürgüp Belediye Başkanlığı

KAMUDAN SATILIK ARAÇLAR - İLK İLAN

Konya Ereğli Pancar Ekicileri Kooperatifi tarafından yayımlanan duyuruda sadece bir araç için ihale düzenleneceği bildirildi. Kurum bir adet binek otomobilin satışının Kapalı Zarf Teklif Alma Usulu ile  en yüksek teklifi veren şahıs veya firmaya satılacağını ilan etti. Araç özelliklerini ilan eden Konya Ereğli Pancar Ekicileri Kooperatifi muhammen fiyat bildirmedi. Aracın özelliklerini ise tüm yönleriyle ilan etti. 

Araç Özellikleri

Konya Ereğli Pancar Ekicileri Kooperatifi tarafından satışı yapılacak olan araç 2006 model, Wolksvagen marka. Aracın modeli Passat 2.0 TDI Comf olarak açıklandı. 337 bin kilometrede olan aracın rengi fırtına mavisi olarak bildirildi. 

Hasar Kaydı

2006 Model Wolkvagen Pasat marka aracın hasar kaydının, değişen parçasının ve ekspertiz raporunun olmadığı ilan edildi. 

KAMUDAN ARAÇ SATIŞI - 2. İLAN

Yayımlanan ikinci ilan Nevşehir Ürgüp Belediye Başkanlığı tarafından ilana çıkarıldı. Belediye başkanlığı 3 farklı aracın satışının gerçekleştirileceğini bildirdi. İhale tarihi, ihalenin ne zaman ve nasıl yapılcağına dair kurum şu açıklamada bulundu. 

"Belediyemize ait olup Taşıt Muayene ve Kontrol Raporu tanzim edilen ve aşağıda cinsi, markası, modeli, motor seri nosu, şasi seri nosu, muhammen satış bedeli ve geçici teminatı belirtilen araçlar, 2886 Sayılı Kanunun 45. Maddesi uyarınca açık artırma suretiyle satışı yapılmak üzere ihaleye çıkartılmıştır. İhale 26.05.2021 Çarşamba günü saat 15.00 de belediyemizde encümen huzurunda yapılacaktır."

Satışa Çıkarılan Araçlar

Satışı yapılacak araçlara dair liste yukarıda yer alıyor. Belediye Başkanlığı bir adet kamyonet otobüs, bir adet çift kabinli DFM, vir adet ise 1990 model otomobil satışı olacağını duyurdu. Tofaş kartal marka araç 7.000 TL muhammen bedel ile ihaleye çıkacak. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Nevşehir Ürgüp Belediye Başkanlığı ve Konya Ereğli Pancar Ekicileri Kooperatifi tarafından yayımlanan duyurular kapsamında araç satış ihalelerine başvurular kurumlara yapılacak. İhale şartnamesi alacak olan istekliler şartnamede talep edilen evrakları kuruma teslim edecekler. Geçici teminat bedeli ödemesinin yapılmasıyla başvurular tamamlanacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@