100.000 TL Faizsiz Kredi 84 Ayda Ödenecek! Köyüne Dönme Hayali Olanlara Büyük Fırsat

Köyüne dönme hayali olanlar için için devlet destekli kredi paketi hazırlandı ve başvuruları alınıyor. Şartların sağlanması ve tüm olanakların uygun olması durumunda köyüne dönecekler 100 bin TL faizsiz kredi kullanacaklar.

100.000 TL Faizsiz Kredi 84 Ayda Ödenecek! Köyüne Dönme Hayali Olanlara Büyük Fırsat

Köye Dönüş Projesi büyük önem arz ediyor. Tarım ve hayvancılık yapmak isteyenler için büyük olanaklar sunan devlet köye dönüş projesi fırsatıyla yüksek limitli kredi sağlıyor. Bu kredi ödemelerinde uzun dönem ödeme fırsatı ve ek avantajlar veriliyor. 

Köyüne dönme hayali olanlar için tüm sürece dair detaylar Kamu Gündemi aracılığıyla sizlerle. 

KÖYE DÖNÜŞ KREDİSİ

Devlet destekli sağlanan köye dönüş kredisinde ana aktör Ziraat Bankası. Tarımsal üretim alanında vatandaşın yanında olmaya devam eden Ziraat Bankası'nın halen sağladığı kredilerin başında köye dönüş destek kredisi bulunuyor. Bu proje kapsamında sağlanan destek şehir hayatında olan ancak köyüne dönüp hayvancılık yapmak isteyenlere sağlanıyor.

Zİraat Bankası bu süreçte talep edenlere Yüzde 0 Faizli - Faizsiz 100.000 TL Kredi ve Yüzde 5.5 Faiz Oranıyla 50.000 TL İşletme Kredisi sağlıyor. Geri ödemeler 84 ay vade, ilk 12 ay ödemesiz dönem olmak üzere tamamlanıyor. 

Köye Dönüş Kredisi - Köyümde Yaşamak için Bir Sürü Nedenim Var Projesi kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından geliştirildi. Projenin esas amacı köyünde hayvancılık yapmak isteyenlerin desteklenmesi. Bu kapsamda Tarım ve Orman Bakanlığı İl Tarım ve Orman Müdürlükleri ile Ziraat Bankası arasında imzalanan bir anlaşma bulunuyor. Anlaşma kapsamında hem ödemesiz dönem hem uzun vade hemde yüksek limitle kredi kullanımı mümkün oluyor. 

ŞARTLAR NELER? KİMLER BU PROJEDEN VE KREDİDEN FAYDALANABİLİR?

* 18 yaşından büyük olmak. 

* Büyükbaş veya küçükbaş hayvancılık alanında deneyim sahibi olmak. 

* Kredi desteği sonrası işletmedeki dişi küçükbaş hayvan varlığını asgari 100 başa ulaşma zorunluluğunun sağlanması. 

* Kredinin son ödeme tarihine kadar dişi küçükbaş hayvan varlığının 100 başın altına düşmeme zorunluluğu. 

* Hayvancılık yapılacak köyde ikamet etmesi. 

* Hayvancılık için yeterli büyüklükte mandıraya sahip olunması. 

BAŞVURULAR 7 EKİM 2021'E KADAR GEÇERLİ

Söz konusu destek kredisi için başvurular 7 Ekim 2021 tarihine kadar devam edecek. Kredi kullanmak isteyenler başvurularını İl Tarım ve Orman Müdürlükleri ile Valilikler üzerinden yapabilecekler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@