1000 TL Ek Ödeme! İş Bankası Kimlikle Başvuru Yapan Emekliye Peşin Ödüyor

İş Bankası emekli müşterilerine promosyon ödemesi yapıyor. Banka tarafından yayımlanan son güncelleme ile emeklilere 1000 TL ek ödeme yapılacağı açıklandı. Peki emekliler 1000 TL promosyon ödemesini nasıl alacaklar? İşte detaylar.

1000 TL Ek Ödeme! İş Bankası Kimlikle Başvuru Yapan Emekliye Peşin Ödüyor

İş Bankası tarafından emeklilere özel ödemeler yapılıyor. İş Bankası'ndan emekli maaş müşterisi olacaklara banka hem promosyon ödemesi yapıyor hemde bankacılık işlemlerinde ek olanaklar sağlıyor. İşte emeklilerin yararlanabilecekleri o ödemeler. 

İŞ BANKASI'NDAN EMEKLİLERE 1000 TL EK ÖDEME

İş Bankası maaşını kendi bünyesinden almaya karar veren ve sözleşme imzalayan emeklilere ek promosyon ödemesi yapıyor. 

Şu dönem kamu bankalarında ödenen ve en yüksek 750 TL'ye ulaşan promosyon ödemesinin dışında banka, 1000 TL'ye kadar çıkan bir ödeme yapıyor. Emeklilerden ek koşul talep etmeyen İş Bankası standart koşulların sağlanmasını yeterli buluyor. 

Resmi Açıklama

Promosyon ödemeleri için İş Bankası tarafından yapılan basın açıklamasında şu bilgiler verildi. 

"T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile yapılan anlaşma ile mevcut maaşını İş Bankası’ndan almakta olan, ilk emekli maaş ödemesi için İş Bankası'nı tercih eden veya mevcut emekli maaşını İş Bankası'na taşıyan SGK emeklileri (Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur) 2020/2023 dönemi için 1.000 TL’ye varan promosyon ödemesinden faydalanabiliyor."

NASIL 1000 TL ALIRIM?

İş Bankası tarafından sağlanan promosyon ödemeleri alınan maaş tutarına göre ödeniyor. aylık düzenli maaşı 1499 TL'ye kadar olanlara İş Bankası 750 TL ödeme yapıyor. Eğer emekli maaşı 1500 TL ile 2499 TL arasında ise ödenecek promosyon tutarı 875 TL oluyor. Bunun dışında emekli maaşı 2500 TL ve üzeri olanlar için ise ödenecek olan promosyon tutarı 1000 TL oluyor. 

BAŞVURU KİMLİKLE BANKA ŞUBESİNE YAPILABİLİR?

Emekli promosyonu almak için kimliğinizle İş Bankası şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Banka şubesinde 3 yıl boyunca maaşınızı bankadan alacağınıza dair taahhüt imzalayacak olan emeklilerin hesabına 1000 TL peşin olarak ödenecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@