Ekmek 4 lira mı olacak? Satışlar duracak mı? Fırıncı temsilcilerinden arka arkaya açıklamalar geliyor!

Ekmeğin 4 lira olacağı, fırınların kepenk kapatacağı iddiasının ardından Türkiye Fırıncılar Federasyonundan açıklama geldi. Başkan Balcı çıkan haberleri yalanlayarak, "Tedirgin olmayın" çağrısı yaptı.

Finans 22.11.2021 - 15:28 22.11.2021 - 15:28 Ali Parim

Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Genel Başkanı Cihan Kolivar'ın "İstanbul'da bazı fırınlarda ekmeğin fiyatının 3-4 TL'ye çıkacağı ve fırıncıların 10 güne kadar kepenk kapatmaya başlayacağı" şeklindeki açıklaması yalanlandı. İlk olarak Sözcü'de yer bulan bu haberin ardından, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı bir açıklama yaptı.

Ekmeğin 4-5 lira olacağı şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Başkan Balcı, un, maya, elektrik, doğalgaz ve su fiyatlarının her gün değiştiğini ancak bunun vatandaşı ekmeksiz bırakacakları anlamına gelmediğini vurguladı. Hem tüketicinin hem de esnafın mağduriyet yaşamaması adına mutlaka gerekenin yapılacağının altını çizen Balcı, "Ekmeğin 4-5 lira olacağı şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. İstişarelerle çözümden yanayız. Bu konuda da kapımız herkese açık." ifadelerini kullandı. 

Başkan Balcı, ayrıca vatandaşlara tedirgin olunmaması ve Türkiye Fırıncılar Federasyonu dışındaki açıklamalara itibar edilmemesi çağrısını yaptı. 

NE OLMUŞTU?

Sözcü'den Taylan Büyükşahin'e konuşan  Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Genel Başkanı Cihan Kolivar, 50 kilogramlık un çuvalının 360 TL'ye kadar çıktığını veartan maliyetler nedeniyle  İstanbul'da bazı fırınların 3-4 TL aralığında ekmek satışı yapacağını söylemişti. Başkan Kolivar, ayrıca fırınların 10 güne kadar kepenk kapatmaya başlayacaklarını da iddia etmişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@