Ehliyet alacaklar dikkat! Milli Eğitim Bakanı yeni sistemi açıkladı!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ehliyet sınavlarında artık animasyonlu soruların da sorulmaya başlanacağını açıkladı. Bakan Özer, işitme engelli sürücü adaylarını sevindirecek yeni gelişmeyi de paylaştı.

Eğitim 14.11.2021 - 11:26 14.11.2021 - 11:26 Ali Parim

Ehliyet almak isteyenleri yakından ilgilendiren yeni gelişmeyi Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı. Özer, Bakanlıkça yapılan ehliyet sınavlarında artık animasyonlu soruların da sorulacağını aktardı. Böylece adayların gerçek yaşama uygun durumlarla karşılaşmalarına olanak tanınacağına işaret eden Bakan Özer, "Uygulama, soruların daha anlaşılabilir olmasını sağladığı gibi ölçülmesi istenen davranışların da net bir şekilde ortaya konulmasına katkıda bulunacak" ifadelerini kullandı.

Ayrıca sınav öncesinde soru çeşidini tanıması için animasyonlu soruların da yer aldığı deneme sınavları hazırlanarak Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet adresinden adaylarla paylaşıldı. 

İŞİTME ENGELLİ ADAYLAR İÇİN İŞARET DİLİNDE EĞİTİM SETLERİ VE ANİMASYONLU SORULAR HAZIRLANACAK

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ehliyet almak isteyen işitme engelli adayları sevindirecek yeni gelişmeyi de paylaştı. Özer, "İşitme engelli adaylarımız için de işaret dilinde sürücü eğitim setleri ve animasyonlu soruların hazırlanmasına yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Tüm çalışmalarımız büyük bir özveriyle yürütülüyor. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." diye konuştu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@