Zonguldak'ta 116 öğrenciye bisiklet dağıtıldı

ZONGULDAK'ta Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 116 öğrenciye bisiklet dağıtıldı.

Öğretmenler 24.04.2016, 14:01
Zonguldak'ta 116 öğrenciye bisiklet dağıtıldı
ZONGULDAK'ta Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 116 öğrenciye bisiklet dağıtıldı.

Sağlık Bakanlığı'nın ülke genelinde başlattığı proje kapsamında illerde bulunan öğrencilere bisikletler dağıtıldı. Bisiklet dağıtımı için Merkez Spor Salonu'nda düzenlenen törene Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Halk Sağlığı Müdürü Yusuf Kaya, protokol üyeleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Hareketsiz yaşamın modern toplum için en önemli halk sağlığı problemi olduğunu belirten Kaya, "Teknolojik gelişmeler yaşamı kolaylaştırsa da uzun vadede hareketsiz bireylerin sayısını arttırmakta ve sağlığı olumsuz etkilemektedir. Meme ve kolon kanserlerinin yaklaşık yüzde 25’inin, diyabetin yüzde 27’sinin ve kalp hastalığının yüzde 30’nun ana nedeninin fiziksel hareketsizlik olduğu tahmin edilmektedir. Obezitenin önüne geçmek için Sağlık Bakanlığı’nca yapılan bu proje kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü’nce tespit edilen 116 öğrenciye bisiklet dağıtımı gerçekleşecek. Bu yıl içerisinde ise toplam 500 bisiklet dağıtımı gerçekleşecek" dedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ise obezitenin günümüzün en büyük hastalıklardan birisi olduğunu belirterek, "Sağlık Bakanlığımız obeziteyle mücadele etmek için bir dizi önlem ortaya koymaya çalışıyor. Geçen yıl Sağlık Bakanlığı 40 bin bisiklet dağıttı. Bu yılda 275 bin daha bisiklet dağıtılacak. Bugün burada 116 çocuğa bisiklet dağıtacağız" diye konuştu.

Konuşmasında ülkede yaşanan terör olaylarına da değinen Çaturoğlu, "Biz Türk milleti olarak hiçbir zaman mücadeleden kaçmayız. Bağımsızlığımız tehlike altındaysa bütün milletçe kendimizi siper eden göğsümüzü siper eden düşman işgaline karşı dururuz. Ülkemiz içeriden ve dışarıdan terör tehdidi altında. Ama kahraman ordumuz ve emniyet güçlerimiz var güçleriyle bunlarla mücadele ediyorlar. Bu mücadelede şehit düşen asker ve polislerimize Allah’tan rahmet, gazi ve yaralananlara acil şifalar, yakınlarına baş sağılığı diliyorum. Ne terörle ne de başka bir şeyle büyük Türk milletini kimse diz çöktüremedi, çöktüremeyecek" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi, Milletvekili Çaturoğlu ve protokol üyeleri öğrencilere bisikletlerini hediye etti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@