Ziya Selçuk İlan Etti! Kapsamlı Telafi Eğitimleri Başlayacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamasıyla telafi eğitimleri için kapsamlı çalışma yapılacağını ilan etti. Telafi eğitimleri 2021 2022 eğitim dönemi için geçerli olacak.

Ziya Selçuk İlan Etti! Kapsamlı Telafi Eğitimleri Başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı pandemi sürecinin eğitim üzerinde oluşturduğu etkileri en aza indirmek adına yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. 

Çok uzun zamandır devam eden uzaktan eğitim modelinin yanı sıra dönem dönem yüz yüze eğitimler de yapılmıştı. Bakanlık bu süreçte eğitimin aksamaması adına önümüzdeki eğitim dönemi için telafi eğitimlerine başlamaya hazırlanıyor. 

TELAFİ EĞİTİMLERİ YAPILACAK

Telafi eğitimlerinin ne zaman ve nasıl uygulanacağına dair henüz tüm detaylar belli olmadı. Ancak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir paylaşım ile ilk bilgileri verdi. 

Bakan Ziya Selçuk paylaşımında akademik, sosyal duygusal ve fiziksel alanda oluşan tüm olumsuz etkilerin ortadan kaldırılması amacıyla kapsamlı bir telafi eğitim süreci için hazırlıkların başlayacağını ifade etti. Bakan Selçuk çalışmalar için Haziran ayını işaret etti. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un Telafi Eğitimi Açıklaması

Ziya Selçuk Twitter hesabından telafi eğitimlerine dair "Eğitimde telafi uygulamasına hazırız. Büyük ve kapsamlı bir telafi süreciyle; akademik, sosyal duygusal ve fiziksel alanda olumsuz etkileri ortadan kaldıracağız. Haziran ayı itibarıyla başlayacağımız çalışmalar 2021-2022 eğitim yılını da kapsayacak." ifadelerini kullandı. 

Bakan Selçuk paylaşımında ayrıca " eğitimdetelafibaşlıyor " etiketini kullandı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@