YYÜ'de 2 personel ihraç edildi, 7 akademisyen açığa alındı

VAN'daki Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörlüğü'nün başlattığı Fettulahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 2 personel meslekten ihraç edilirken, 1 araştırma görevlisinin dosyası...

Öğretmenler 23.08.2016, 14:59
YYÜ'de 2 personel ihraç edildi, 7 akademisyen açığa alındı
VAN'daki Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörlüğü'nün başlattığı Fettulahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 2 personel meslekten ihraç edilirken, 1 araştırma görevlisinin dosyası ihraç istemiyle YÖK'e gönderildi ve 7 akademisyen ise görevden alındı.

YYÜ'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 2 idari personel ihraç edilirken bir araştırma görevlisi ise ihraç istemiyle YÖK'e bildirildi. Ayrıca daha önce görevden el çektirilen 42 kişiye ek olarak 2 doçent ve 5 yardımcı doçent daha açığa alındı. Daha önce hakkında soruşturma açılan 65 akademisyene ek olarak 10 kişi hakkında ise soruşturma açıldığı belirtildi. FETÖ soruşturmaları hakkında açıklama yapan YYÜ Rektörü Prof.Dr. Peyami Battal kurdukları 3 ayrı komisyon ile kılı 40 yararak çalıştıklarını belirterek, "Daha önce dediğimiz gibi bu FETÖ Terör Örgütüne bulaşan kim varsa onları üniversitemizde barındırmayacağız. Fakat kurunun yanında yaşın yanmaması için de azami gayret gösteriyoruz" dedi.
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@