Yüz Yüze Eğitime İstanbul Dahil 8 İlde Koronavirüsten Sonra Kar Engeli!

Türkiye'de uzun bir aradan sonra yüz yüze eğitime kısmi olarak olsa da 15 Şubat 2021 Pazartesi gününden itibaren geçiş yapılacak. Ancak bazı illerde yüz yüze eğitime kar engeli geldiği için 1 gün erteleme kararı alındı.

Yüz Yüze Eğitime İstanbul Dahil 8 İlde Koronavirüsten Sonra Kar Engeli!

Türkiye'de uzun bir süredir koronavirüs salgını nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda yüz yüze eğitim yapamıyordu. Kısmi olarak yüz yüze eğitimin başlayacağı 15 Şubat 2021'de bazı iller kar engeline takıldı.

YÜZ YÜZE EĞİTİME KORONAVİRÜSTEN SONRA KAR ENGELİ!

Valiliklerden yapılan açıklamaya göre İstanbul, Kastamonu, Çanakkale, Zonguldak, Bursa, Balıkesir, Tekirdağ, Edirne ve Sakarya'da 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlaması gereken yüz yüze eğitim yoğun kar yağışı nedeniyle ertelendi. Yeni bir erteleme kararı alınmazsa bu şehirlerde yüz yüze eğitim ilden ile değişmekle beraber 16 Şubat 2021 Salı ve 17 Şubat 2021 Çarşamba günü başlayacak.

İSTANBUL'DA EĞİTİME 2 GÜN DAHA ARA!

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya konuya dair yazılı bir açıklama yaparak, “15 Şubat'tan itibaren köy ve seyrek nüfuslu yerlerdeki özel ve resmi ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün sınıf seviyeleri ile bu okulların bünyesindeki ana sınıflarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması kararlaştırılmıştı. Son alınan meteorolojik verilere göre öğrencilerimizin, velilerimizin ve öğretmenlerimizin hava koşulları nedeniyle mağduriyet yaşamamaları amacıyla yüz yüze eğitim faaliyetlerine 17 Şubat 2021 Çarşamba gününe kadar ara verilmiştir.” dedi.

EĞİTİME ARA VERİLEN İLLER BELLİ OLDU!

İllerde valiliklerin yaptıkları resmi açıklamalara göre İstanbul, Bursa ve Tekirdağ'da eğitime 2 gün ara verildi. Bu illerde yüz yüze eğitim 17 Şubat 2021 Çarşamba günü başlayacak. Çanakkale, Zonguldak, Edirne, Kastamonu, Balıkesir'de ise eğitime kar nedeniyle verilen ara 1 gün olacak ve bu illerde yüz yüze eğitim 16 Şubat 2021 Salı günü başlayacak.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@