Yurt Başvuruları İçin Bugün Son Gün

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu\'na başvuru için bugün son gün. Başvurular 23.59’a kadar yapılabilecek.

Öğretmenler 17.08.2015, 13:26
Yurt Başvuruları İçin Bugün Son Gün

ANKARA (ANKA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na başvuru için bugün son gün. Başvurular 23.59’a kadar yapılabilecek.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan yapılan açıklamaya göre üniversiteyi kazanan öğrencilerin yurt müracaatları için bugün son gün. Yurt müracaatları “www.kyk.gov.tr” internet adresinden yapılacak. Üniversite öğrencileri bugün saat 23.59'a kadar internet üzerinden müracaatlarını gerçekleştirebilecekler.

Başvurulardan ilk kez üniversite kazanan öğrencilerle ara sınıflarda okuyan öğrenciler yararlanabilecek. Öğrenciler 23.59’a kadar bilgilerini de güncelleyebilecek.

İlk defa Özel yetenek sınavı ile yükseköğretim kurumlarına giren,  ilk defa lisansüstü programlara katılacak öğrencilerle yatay ve dikey geçiş yapacak öğrenciler ve kurum yurtlarında kalıp öğrenim süresini uzatan öğrencilerin başvuruları ise daha sonra alınacak.

-BİLGİLERİ 11 DEVLET KURUMU TEYİT EDECEK-

Başvuruda bulunan bütün adayların durumları, 11 devlet kurumundan alınan bilgiler doğrultusunda değerlendirilecek. Yurt müracaat sonuçları yakın bir tarihte kamuoyuyla paylaşılacak.

-BAŞVURUSU DEĞERLENDİRİLMEYECEKLER-

Örgün eğitime kaydı olmayanlar, kurum veya diğer resmi kuruluşların yurtlarından “Süresiz çıkarma cezası“ almış olanlar, taksirli suçlar hariç sabıka kaydı bulunan öğrenciler, toplu yerlerde yaşamaya engel olacak seviyede akıl ve ruh hastalığı veya bulaşıcı hastalığı olan öğrenciler, ailesinin ikametgâhı okulun bulunduğu belediye sınırları içerisinde bulunanlar ve ücretle sürekli bir işte çalışan veya sürekli geliri olan öğrencilerin yurt başvuruları değerlendirilmeyecek. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@