Yönetici atama sonuçları neden çarşaf liste olarak yayınlanmaz?

Yönetici atama sonuçlarını açıklayan illere baktığımızda bir çoğunun sonuçları kişiye özel yayınladıklarını görüyoruz. Peki neden?

Eğitim 03.08.2018, 20:03 03.08.2018, 22:54
Yönetici atama sonuçları neden çarşaf liste olarak yayınlanmaz?

KamuGundemi.com ÖZEL Haber - Yönetici atama sonuçlarını açıklayan illere baktığımızda bir çoğunun sonuçları kişiye özel yayınladıklarını görüyoruz. Peki neden?

Aslında mülakat olmasaydı kişiye özel açıklanmasında hiç bir sorun olmazdı. Ancak yönetici görevlendirmenin yapılan mülakat  ve ek puanına göre yapılıyor olması akıllara bu soruları getiriyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK'un adaletli olacağız açıklamasına göre değerlendirdiğimizde yapılan görevlendirmelerin çarşaf liste olarak yayınlanmasını beklemek yanlış olmaz.

Demek ki görevlendirme sonuçlarını çarşaf liste halinde yayınlayan il milli eğitim müdürlükleri görevlendirmelerde hiç kimsenin etkisi altında kalmadan atamaları liyakata göre yapmışlar. Diğerleri de aynısını yaptılarsa neden kişiye özel olarak yayınlarlar ki?

Bugün açıklanan 100 günlük icraat programında eğitim yöneticilerinin profesyonel olması hedeflendiyor. Üstelik bu 100 gün içinde yapılacak. Peki ama nasıl olacak? 

Sayın Bakan'a KamuGundemi.com olarak uyarı görevimizi yapmak istiyoruz.

İl-İlçe Milli Eğitim Müdürleriniz kendilerini dev aynasında görmeye devam ettikçe, sizin verdiğiniz mesajları görmezden gelmeye devam ettikçe, çözüm odaklı olmaktan uzaklaştıkça ne siz başarılı olabilirsiniz ne de öğretmenler, okul müdürleri, müdür yardımcıları

Kaynak: KamuGundemi.com

Yorumlar (1)
şahin 2 yıl önce
bu ülke ne amarikıyı takar nede diğerlerini ama bu sorunları cözün neden korkuyorsunuz suistimaldenmi
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@